Romek
Risen 2: Mroczne Wody

Cenega, oficjalny partner firmy Deep Silver w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, z przyjemnością informuje o wydaniu gry Risen 2 w pełnej polskiej wersji językowej na PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Risen 2 będzie dostępna w sklepach 27 kwietnia 2012 r., w dniu europejskiej premiery tego tytułu. Gra będzie miała równoczesną premierę dystrybucji cyfrowej w sklepie MUVE Digital.

W trakcie prac lokalizacyjnych nagrano 160 tysięcy słów składających się na 25 tysięcy linii tekstu. W nagraniach wzięło udział ponad 60 aktorów, wśród których znalazło się wiele nazwisk dobrze znanych fanom poprzednich gier z serii Gothic. Szczegółowe informacje na ten obsady aktorskiej zostaną ujawnione wkrótce.

Risen 2, następca świetnie przyjętego przez graczy i ocenionego w mediach Risen, jest klasyczną grą RPG opracowaną przez Piranha Bytes – twórców serii Gothic. Będąc właścicielem okrętu, gracz podróżuje między rozsianymi po oceanie wyspami, spotykając w trakcie przygody kilka frakcji, do których może dołączyć. Od jego wyborów zależeć będzie los statku i załogi, a w miarę rozwoju fabuły – także całej krainy.

Cechy charakterystyczne Risen 2:

· Gra twórców bestsellerowej serii Gothic.

· Następca wielokrotnie nagradzanej gry Risen.

· Pełna polska wersja językowa (dubbing) na PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3.

· Klasyczna gra RPG z rozbudowaną fabułą, mnóstwem questów głównych i pobocznych, oraz koniecznością dokonywania ważnych dla dalszej rozgrywki wyborów.

· Niepowtarzalny, mroczny i brutalny klimat piracki.

· Nawet 50 godzin rozgrywki.

· Broń palna, artyleria oraz zupełnie nowy system czarów towarzyszą dobrze znanej szermierce.

· Kilka grywalnych frakcji .

· Możliwość przejmowania statków na własność, kradzieże, abordaże.

· Własny okręt jest naszym domem i centrum dowodzenia.

· Rozległy ocean z wieloma wyspami do zwiedzenia.