Kolonia Karna

Kolonia Karna Khorinis – tak nazywa się świat pierwszej części Gothica, choć najczęściej nazywa się go po prostu “Kolonią”. Król Rhobar II, potrzebując jak największej ilości magicznej rudy do działań wojennych wrzucał tutaj każdego przestępcę, niezależnie od tego, jak bardzo zawinił i zmuszał ich do pracy w kopalniach. Rozkazał trzynastu magom otoczyć kolonię magiczną barierą, aby uniemożliwić skazańcom ucieczkę, lecz coś poszło nie tak i sami stali się więźniami własnego dzieła. Tak w przybliżeniu wygląda historia tego miejsca.

Uwięzieni wewnątrz wykorzystali zamieszanie powstałe przy tworzeniu bariery, wybuchły bunty, a na tronie zamku Starego Obozu zasiadł Gomez. Rhobar II dogadał się z rebeliantami i zaczął prowadzić z nimi handel wymienny.

Po jakimś czasie pojawiły się dwa nowe obozy. Ten na bagnie został założony przez YiBeriona, duchowego przywódcę sekty, prowadzonego przez samego Śniącego, istotę, w której członkowie tej organizacji widzieli drogę do wolności. Drugi obóz zbudował Lee, dawniej królewski generał, podstępnie wrobiony w zabójstwo żony Rhobara, za co trafił do Kolonii. Miejsce to zostało nazwane Nowym Obozem.

Cała Górnicza Dolina leży na bardzo niebezpiecznym terenie, na którym Stary i Nowy obóz prowadzą ciągłe walki o zapasy. Sporą część obszaru zajmują lasy i różne polany, aczkolwiek zdarza się też natknąć na górskie okolice (np. Górska Forteca). Nieważne dokąd się udamy, wszędzie czyhają przeróżne potwory, od niegroźnych ścierwojadów, przez krwiopijców, wilki, jaszczury i ogary, kończąc na cieniostworach czy nawet potężnych trollach. Jest tego dużo więcej, ale to już należy odkryć samemu.
Warto wspomnieć też o tym, że w Kolonii własne ziemie posiadają orkowie, a na nich swe miasto i świątynię Śniącego. Znajduje się tam także wieża Xardasa. Wszystko to mieści się w południowej części doliny.

W kolonii znajdują się trzy obozy, a są to:

a) Stary Obóz – znajduje się w samym środku kolonii. Jego mieszkańców dzieli się na:
– kopaczy;
– cieni;
– strażników;
– magów ognia;
– magnatów.
Dowódcą Starego Obozu jest magnat Gomez.

b) Nowy Obóz – znajduje się w zachodniej części kolonii. Jego mieszkańców dzieli się na:
– kretów;
– szkodników;
– najemników;
– magów wody.
W Nowym Obozie władzę sprawuje Lee.

c) Obóz na bagnie (Sekta) – znajduje się na bagnach we wschodniej części kolonii. Jego mieszkańców dzieli się na:
– nowicjuszy;
– strażników świątynnych;
– guru.
Obozem na bagnie dowodzi Y’berion.

Jak zapewne wiadomo, są też kopalnie, w których wydobywa się magiczną rudę. Wyróżniamy trzy kopalnie:
– Opuszczona Kopalnia (należała kiedyś do Starego Obozu, została opuszczona, ponieważ się zawaliła), północna część kolonii;
– Stara Kopalnia (należy do Starego Obozu), północno-zachodnia część kolonii;
– Wolna Kopalnia (należy do Nowego obozu), zachodnia część kolonii.

wordpress theme jazzsurf.com