scierwojad
Romek
Gothic 2

Myrtana to kraina pełna różnorodnych stworzeń, od niegroźnych chrząszczy po imponujące, rzadko spotykane Czarne Trolle. Akcja drugiej części rozgrywa się głównie w Khorinis i dawnej kolonii karnej, gdzie każde starcie może być wyzwaniem. Choć przetrwanie bywa trudne, satysfakcja z osiągnięcia sukcesu jest ogromna. Mam nadzieję, że ten bestiariusz będzie dla was nieocenioną pomocą w zdobywaniu trofeów.

Chrząszcz

Chrząszcze nie są potworami, ale są żywymi istotami i nie są ludźmi. Występują prawie wszędzie, można je spotkać nawet w mieście.

Trofea: Mięso Chrząszcza

Doświadczenie: +10

chrzaszcz

Młody Olbrzymi Szczur

mlody olbrzymi szczur

Przerośnięte szczury, w bestiariuszu gry występują na samym dole łańcucha pokarmowego. Można je spotkać w opuszczonych, ciemnych miejscach, takich jak jaskinie czy na przykład miejskie kanały.

Trofea: Mięso

Doświadczenie: +20


Olbrzymi Szczur

Dorosła forma olbrzymiego szczura. Tak samo niegroźny i banalny do pokonania w walce. Tak samo jak młode osobniki, olbrzymie szczury można spotkać w opuszczonych kopalniach, jaskiniach lub żerujące w pogożeliskach.

Trofea: Mięso

Doświadczenie: +40

olbrzymi szczur

Ścierwojad

scierwojad

Jak to mówił Drax w „jedynce”, te przerośnięte kurczaki to banalny przeciwnik. Pamiętaj, że na początku gry, gdy z nim walczysz on nie może cię pierwszy dziobnąć.

Trofea: Mięso

Doświadczenie: +70


Kretoszczur

Te różowo-czerwone stwory podobnie jak ścierwojady występują w stadach. Mają mniejszą ilość punktów życia, przez co łatwiej je zabić. Spotkać je można w lasach i na łąkach.

Trofea: Mięso

Doświadczenie: +50

mlody kretoszczur

Młody krwiopijca

mlody krwiopijca

Jest to młody osobnik dorosłego okazu Krwiopijcy. Młodych Krwiopijców można spotkać w okolicy farmy Lobarta.

Trofea: Żądło Krwiopijcy, Skrzydła Krwiopijcy

Doświadczenie: +30

Krwiopijca

Duży owad latający, wyglądem przypominający osę. Krwiopijcy zazwyczaj tworzą grupy i unoszą się nad zbiornikami wodnymi, takimi jak bagna, rzeki czy małe jeziora. Na początku gry lepiej unikać konfrontacji z nimi, ponieważ może to skończyć się śmiercią naszego bohatera.

Trofea: Żądło Krwiopijcy, Skrzydła Krwiopijcy

Doświadczenie: +60

krwiopijca

Młody Wilk

mlody wilk

Niegroźny stwór. W początkowych etapach gry, stado wilków może wam sprawiać kłopot. Występują przeważnie w lasach i na drogach.

Trofea: Mięso, Skóra Wilka, Kły

Doświadczenie: +30

Wilk

Trochę groźniejszy od młodego osobnika. W początkowych etapach gry, stado wilków może sprawiać trudności, jednak Bezimienny szybko staje mistrzem w pozbawianiu życia tych wrogo nastawionych bestii.

Trofea: Mięso, Skóra Wilka, Kły

Doświadczenie: +60

wilk

Topielec

topielec

Te potwory uwielbiają się wylegiwać nad wodą. Na początku bestie lepiej będzie ubić z broni dystansowej. Jak już mówiłem występują nad wodą, a trochę można też znaleźć w pobliżu bagien niedaleko chatki Bustera i jego kumpla oraz na drodze do starej kolonii karnej.

Trofea: Pazury Topielca, Skóra Topielca

Doświadczenie: +100


Młoda Polna Bestia

Jak nazwa wskazuje, jest to młodszy osobnik polnej bestii. Młoda polna bestia nie powinna sprawiać problemów nawet postaci niewyszkolonej w walce. Walczy i zachowuje się tak samo jak starszy osobnik.

Trofea: Żuwaczka Polnej Bestii

Doświadczenie: +80

mloda polna bestia

Polna Bestia

polna bestia

Te ogromne trochę przypominające żuki bestie wałęsają się pod murami miasta, ale najwięcej ich znajdziecie w małej jaskini niedaleko farmy Onara gdzie przebywają Najemnicy oraz na polach między farmami.

Trofea: Żuwaczka Polnej Bestii

Doświadczenie: +80


Goblin

Te małe skubance są szybkie, ale słabe. Gobliny używają zwykle broni zwanej Lagą. Maluchy te występują w różnych miejscach naprawdę trudno określić gdzie dokładnie je znaleźć, ale radzę jaskinie przeszukać.

Trofea: brak

Doświadczenie: +50

goblin

Czarny Goblin

czarny goblin

Te już są odrobinę większe i silniejsze. Najczęściej zbierają się w grupy od 3 do 7 osobników, ale zdarzają się hordy. Innos wie tylko, czemu ich miejsce występowania w największych grupach to obok Trolli. Również można znaleźć w jaskiniach. Ich życie oscyluje w granicach setki, więc większa grupa to już nie przelewki. Do walki używają pałki z kolcami

Trofea: brak

Doświadczenie +100


Zębacz

To już jest jeden z potworów z kategorii, „gdy widzisz na początku gry to uciekaj”. Te podobne do dinozaurów jaszczury są szybkie i dogonią cię bez problemów. Występują w stadach około 3-8 osobników. Ich życie wynosi około 160, ale wbrew pozorom nie są tak trudnymi przeciwnikami. Kilka jest pod murami Khorinis, a najwięcej w kolonii karnej

Trofea: Pazury, Kły

Doświadczenie: +180

zebacz

Cieniostwór

cieniostwor

Ogromna bestia preferująca mroczne miejsca. Porusza się szybko, a na początku gry konfrontacja z tym potworem jest czystym szaleństwem. Cieniostwór szczególnie gustuje w ludzkim mięsie, dlatego podczas walki należy zachować najwyższą ostrożność, gdyż możemy nie wyjść z niej żywi. Polowanie na te stworzenia jest bardzo opłacalne z uwagi na ich cenne skóry. Cieniostwór często jest samotnikiem, jednak czasami można spotkać dwie sztuki tych bestii razem.

Trofea: Róg Cieniostwora, Skóra Cieniostwora, Pazury, Kły

Doświadczenie: +200


Smoczy Zębacz

Istota o wiele silniejsza od swojego braciszka. Są większe, szybsze i silniejsze. Spotkać je możemy głównie w dawnej kolonii karnej. Choć jeden osobnik występuje również w Khorinis niedaleko przełęczy.

Trofea: Pazury, Róg Smoczego Zębacza, Kły

Doświadczenie: +200

smoczy zebacz

Pełzacz

pelzacz

Postrach wszystkich górników i kopaczy. Pełzacze najczęściej spotkać możemy w opuszczonych szybach górniczych. Służą swojej królowej i pełnią funkcję robotników. Wydzielina z wnętrzności pełzaczy jest potrzeba Alchemikowi z Obozu Bractwa, Cor Kalomowi do sporządzania eliksirów wzmacniających umiejętności magiczne. Pełzacze nie są samotnikami, ale nie łączą się w duże grupy.

Trofea: Żuwaczka Pełzacza, Płyty Pancerza Pełzacza

Doświadczenie: +120


Pełzacz Wojownik

Odmiana pełzacza, pełniąca w ich hierarchii funkcję wojowników. Te pełzacze są o wiele większe i silniejsze od swoich słabszych odpowiedników. Uzbrojone w szczypce, oraz twardy pancerz mogą zabić nawet wytrawnego wojownika. Płytki z pancerzy tych stworzeń, można oddać Wilkowi na Farmie Onara, ten zaś wykona z nich wytrzymałą zbroję.

Trofea: Żuwaczka Pełzacza, Płyty Pancerza Pełzacza

Doświadczenie: +200

pelzacz wojownik

Jaszczuroczłek

jaszczuroczlek

Jaszczuroludzie są rasą służącą smokom i w walce z bliska są bardzo trudnymi przeciwnikami. Występują w licznych grupach. Nie powinno się do nich zbliżać przed ukończeniem 20-25 poziomu. Najlepiej sprowokować do walki 1-2 osobników.

Trofea: brak

Doświadczenie: +300


Ork Zwiadowca

ork zwiadowca

Ork w lekkim rynsztunku. Podczas całej rozgrywki można spotkać go raz, w lesie nieopodal miasta Khorinis. Walczy mniejszym toporem niż orkowi wojownicy oraz zadaje mniejsze obrażenia. Jednak lepiej go nie lekceważyć.

Trofea: brak

Doświadczenie: +250


Ork Wojownik

Ork ten jest szkolony na dobrego wojownika od dzieciństwa. Jego pancerz potrafi wytrzymać więcej ciosów niż pancerz zwykłego orka. Tak jak każdego orka spotkamy go w kolonii karnej.

Trofea: brak

Doświadczenie: +250

ork wojownik

Ork Elita

ork elita

Najsilniejszy z orków. Jego zbroja potrafi wytrzymać ogromne ciosy, a jego miecz też do najgorszych na pewno nie należy. Jednak przy odrobinie dobrej taktyki, silnej broni nie stanowi dla nas zapory.

Trofea: brak

Doświadczenie: +450


Ork Szaman

Ich pancerz jest słaby i czary, które rzucają też nie są jakieś fenomenalne, ale zwykle mają dość dobrą obstawę.

Trofea: brak

Doświadczenie: +300

ork szaman

Troll

troll

Te olbrzymie bestie często otoczone są przez czarne gobliny. Jeśli dysponujemy wystarczająco mocnym mieczem i nauczymy się sprawnie unikać ich potężnych ciosów, pokonanie ich staje się znacznie łatwiejsze, choć nadal wymagające. Spotkać je można w kolonii karnej oraz w pobliżu ogromnej świątyni podczas szukania runy w zadaniu „Próba Ognia” dla nowicjusza.

Trofea: Skóra Trolla

Doświadczenie: +500


Czarny Troll

Stwór mityczny. Nikt nie wierzy, że on istnieje. Ja też nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem. Bestia jest ogromna i cała czarna. Znaleźć go można bardzo daleko od miasta. Gdy gonimy pedra, który ukradł Oko Innosa spotkamy myśliwego. Idźmy naprzód, aż dojdziemy do dużej jamy. Właśnie tam się skrył. To jest bardzo ciężka walka.

Trofea: Skóra Czarnego Trolla

Doświadczenie: +1000

czarny troll

Ognisty Jaszczur

Ognisty Jaszczur G2NK DX11 1

W walce na krótki dystans są zabójcze. Radziłbym ubijać z daleka. Występują na dawnych terenach orków, więc szukajcie ich w kolonii karnej.

Trofea: 4x Pazury, Język Ognistego Jaszczura

Doświadczenie: +210


Szkielet

Te rozpadające się umarlaki w dużej grupie mogą ci sprawiać problem więc lepiej uważaj. Ich miejsce występowania trudno określić. Warto przeszukać lasy niedaleko farm w ich poszukiwaniu.

Trofea: Kość Szkieletu

Doświadczenie: +220

szkielet

Szkielet Wojownik

szkielet wojownik

To już silniejsza forma zwykłego szkieletu. Używa lepszej broni i jest bardziej wytrzymały na ciosy. Zwykle z innymi występuje w grupie.

Trofea: Kość Szkieletu

Doświadczenie: +300


Harpia

Te latające ,wrzeszczące „wiedźmy” są bardzo podatne na ataki bronią dystansową. Trudniej je ubić bronią krótko dystansową. Dużo z nich siedzi w kolonii karnej w fortecy smoka (tam był kiedyś kamień ogniskujący).

Trofea: brak

Doświadczenie: +180

Harpia G1

Kamienny Golem

kamienny golem

Ta ogromna góra kamieni jednym ciosem potrafi odrzucić naszego bohatera na ogromną odległość. Gdy walczymy np. nad przepaścią musimy unikać jego ciosów bo inaczej zlecimy w dół.

Trofea: Serce Kamiennego Golema

Doświadczenie: +180


Ognisty Golem

Ten napalony braciszek kamiennego golema może nam ostro zajść za skórę. Najlepiej potraktować go czarem lodowym. Występuje w okolicy ognistego smoka.

Trofea: Serce Ognistego Golema

Doświadczenie: +300

ognisty golem

Lodowy Golem

lodowy golem

Kolejny z trójki golemów. Ten zaś już woli strzelać lodowymi kulami, ale można ich banalnie uniknąć. Gdy masz dobrą broń pokonasz go bez problemów.

Trofea: Serce Lodowego Golema

Doświadczenie: +240


Smok

Olbrzymi, inteligentny i przebiegły jaszczur, zwykle zdolny do latania. Potężna istota magiczna. Większość mieszkańców świata Gothic woli obchodzić smoki szerokim łukiem. Wyjątkiem od tej reguły są świetnie wyszkoleni Łowcy Smoków, najmężniejsi z Paladynów i najpotężniejsi z Magów.

Trofea: Serce Smoka, Krew Smoka, Łuski Smoka

W celu zdobycia dokładniejszych informacji o smokach, zapraszamy do wpisu poświęconego im w całości.

Zrzut ekranu 2024 06 02 184130