Zbiór informacji o ELEX

Nie Gothic, ani nie Risen, tylko ELEX. Tak oto zwie się kolejna seria gier niemieckiego studia Piranha Bytes. Minęło już sporo czasu od ujawnienia informacji o pracach nad nią i dzisiaj postaramy się podsumować wszystkie dostępne informacje.

[Aktualizacja] Informacje na dzień 10.05.2017

WSTĘP

Elex jest to jeden z najbardziej pożądanych materiałów, który przybył wraz z meteorytami. Asteroidy spadły na planetę Malagan, 160 lat temu i zdziesiątkowały ludność, która była w rozkwicie technologicznym. Z tego materiału resztka rasy ludzkiej potrafiła wytworzyć odpowiedni narkotyk, dzięki czemu ludzie potrafią posługiwać się magią jak również zwiększyć swoją inteligencję. Lecz silnie się od niego uzależniali, a jednocześnie występowały liczne zmiany biologiczne na ciele. Prócz narkotyku, jest to jedno z podstawowych materiałów oraz tzw. źródłem energii, która jest potrzebna by wszelakie maszyny działały, tak więc będziemy mogli używać różnorakich rodzajów jetpacków, dosiadać mechów czy używać specjalistycznych narzędzi.

Owy minerał zmienił też całkowicie strefy klimatyczne występujące na planecie, dzięki czemu będziemy mogli zwiedzić bujne lasy, lodowe góry czy gorące pustynie. Oczywiście w każdej strefie klimatycznej spotkamy różne zwierzęta które, podczas styczności z Elex’em, stały się bardziej krwiożercze i brutalne niż kiedyś. Tereny te będą obszerne oraz zróżnicowane, ale nie będą ze sobą za nadto kolidowały, więc nie uświadczymy sytuacji gdzie chodząc po bujnym lesie wejdziemy na pustynię, a zaraz po niej do zimnej scenerii.

Pierwszą zmianą, jeśli chodzi o poprzednie produkcje studia PB, jest to, że nasz główny bohater będzie miał swoją własną historię, imię (Jax) oraz przeszłość. Jest on rasy Albów, która powstała dzięki wspomnianemu już materiałowi. Rasa ta uważa się za lepszą od razy ludzkiej i chce ich sobie całkowicie podporządkować. Są pozbawienie całkowicie uczuć, lecz pamiętają każdy swój występek oraz każde wydarzenie w ich życiu. Są oni rasą dominującą na planecie oraz chcą się pozbyć lub przyłączyć do siebie resztę “buntowników” – innych frakcji jakie spotkamy w grze.

FABUŁA

Jeśli natomiast chodzi o fabułę to wygląda ona następująco. Jest niedaleka przyszłość, gdzie karabiny, jetpacki oraz mechy splatają się z mieczami, potworami i magią. Śmierdzi cyberpunkiem? Otóż właśnie tak przedstawia się ogólny wygląd całego świata. Post apokaliptyczny krajobraz przepełnia całości. Wszędzie będziemy mogli zobaczyć zniszczone samochody, prowizoryczne budowle, miasteczka, ponieważ przed wszystkimi wydarzeniami Malagan bardzo przypominał naszą ówczesną Ziemię, a Elex popchnął naprzód ewolucję. Nie będziemy się nudzić podczas zwiedzania świata Malagan, a z pewnością różne drony czy środki transportu ułatwią nam szukanie różnych ukrytych ciekawostek. Oczywiście nie zabraknie teleportów do wcześniej odwiedzonych miejsc, lecz latanie będzie przyjemniejsze.

FRAKCJE

Podczas zwiedzania świata natrafimy na 4 frakcje (Albowie to jedna z nich i automatycznie do nich należymy) czyli zostają nam tradycyjnie 3 główne, do których będziemy mogli dołączyć podczas przechodzenia fabuły, a wyglądają one następująco:

– Berserkerowie to dzikusy, którzy odrzucili nowoczesność, żyją w lasach w swoich szałasach. Są to wojownicy używający głównie staroświeckich broni jak chociażby mieczy czy łuków, jak również jako jedyni potrafią używać magii.

.

– Klerycy to święci ludzie, którzy całkowicie odrzucili używania Elex’u oraz starają się naprawić zdeprawowany świat. Są oni nowocześni i prezentują się najnowszą technologia jak jetpacki czy karabiny.

.

– Banici są to nadzwyczaj w świecie terroryści. Chcą wszystkiego, zawsze skłonni by naprzykrzyć życie reszcie frakcji, by zdobyć władzę na narkotykiem jak również nad wszystkimi sektorami na planecie.

.

-Albowie czyli wspomniani już nadludzie, którzy pozbyli się wszelkich uczuć na wskutek działania Elex’u i starają podporządkować sobie resztę ludzi zamieszkałych na planecie.

.

Jednak należy teraz uważać co się będzie robiło. Zabicie postaci, która będzie niezbędna do ukończenia różnych misji automatycznie zamknie nam furtkę do ich ukończenia.

Jeśli natomiast chodzi o system rozwoju, będzie on głównie inspirowany średnio sprawnym systemem z Risena 2/3, więc będziemy mieli szeroki wachlarz wyborów różnorakich umiejętności jak chociażby posługiwanie się orężem, bronią dystansową , magią czy podstawowych umiejętności jak np. Kradzież kieszonkowa czy otwieranie zamków. Nie jest przypisana żadna klasa postaci. Równie dobrze możemy biegać w nowoczesnym stroju z prowizorycznym toporem lub na odwrót. Jedynie dołączenie do odpowiedniej frakcji da nam możliwości dodatkowego awansu.

Dodatkowe informacje :

  • Elexit – tak nazywa się główna waluta w grze
  • Nadal można zbierać wszystko bez względu na pojemność, ładnie wytłumaczone – Albowie posiadają plecak, który zmniejsza objętość danych rzeczy, przez co możesz ich nosić nielimitowaną ilość.
  • W świecie będziemy znajdować różne “kasety” z nagraniami ludzi przed i po katastrofie
  • Spotkamy nafaszerowanych Kanibali polujących na oddziały w każdej części planety
  • 50 godzin by ukończyć główny watek z przyziemnym poziomem (obowiązek grindu sidequestow), 30 godzin zajmują średnio ukończenie wszystkich sidequestow, a dodatkowe 40 godzin by odkryć cały świat
  • Nie ma zakończenia jako tak, możesz grac dalej po zobaczeniu napisów końcowych watko głównego by poznawać świat gry
  • Gra posiada 6 możliwych zakończeń

Gra będzie korzystała z autorskiego silnika graficznego PB (był używany w trzeciej części Risena), który zostanie odpowiednio zmodyfikowany i będzie wymagał obsługi DX11. Teraz nie będziemy doświadczać jasnych kolorów jak to było w poprzednich częściach. W ELEX’ie wszystko będzie szarawe, ciemne i mroczne, czyli tak jak to zawsze powinno być.

Gra jest tworzona na PC, PS4 i XONE, premiera pod koniec 2017 oraz będzie dostarczała 70 godzin przyjemnej rozgrywki oraz najważniejsza rzecz – W ELEX’ie ma być więcej z Gothic’a niż z nieudanego eksperymentu zwanego Risenem.

Jedną z najnowszych informacji jest potwierdzony Polski Dubbing tworzony przez CDP! Po więcej informacji zapraszamy pod ten adres.

Również została udostępniona mapa świata stworzona przez serwis World Of Elex.

Galeria ELEX

wordpress theme jazzsurf.com