Gothic 2 – Mistrzowie

Mistrzowie w Khorinis znajdują się w Dolnym Mieście i posiadają własne sklepy, kuźnie itp. Krótko mówiąc zajmują się rzemiosłem. W tym artykule opiszę jak zdobyć ich poparcie.

Do czego potrzebne jest poparcie mistrzów?

W mieście Khorinis panuje pewna tradycja, mianowicie, żeby zostać czeladnikiem u jednego z rzemieślników trzeba mieć poparcie co najmniej czterech z nich. Bez tego można zapomnieć o pracy jednego z mistrzów.


Matteo

Matteo prowadzi swój sklepik. Jest to pierwszy budynek po lewej stronie gdy wchodzi się do Dolnego Miasta przez bramę. Matteo sprzedaje głównie żywność, lecz można dostać u niego również pancerz. Niestety, ten mistrz nie może przyjąć nas na swojego czeladnika, gdyż już go posiada. Jest to Rupert, sprzedaje żywność przy kramie przed domem swojego mistrza. Jednak nie oznacza to, że nie możemy zyskać przychylności Mattea. Jeśli chcemy by nas poparł musimy odzyskać jego dług od Gritty, który wynosi 100 sztuk złota. Możemy go za nią spłacić, lub po prostu pogrozić Griccie. Gdy tylko pieniądze trafią do Mattea my zyskujemy jego poparcie.


Bosper

Bosper mieszka w pierwszym budynku po prawej stronie od wejścia do miasta od strony farmy Lobarta. Jako czeladnik będziemy musieli mu skóry różnych zwierząt. Oczywiście za każdą zapłaci. Żeby zyskać poparcie tego mistrza trzeba mu przynieść 6 wilczych skór. Jeśli ktoś nie umie zdejmować skór ze zwierząt to Bosper nas nauczy. Gdy zadanie zostanie wykonane zyskamy poparcie Bospera.


Thorben

Thorben mieszka obok Bospera. Za dnia pracuje przed swoim domem, trudno go nie zauważyć. To kolejny mistrz u którego czeladnikiem nie zostaniemy, gdyż jest za biedny by płacić pracownikowi. Aby zyskać jego przychylność trzeba zostać pobłogosławionym przez kapłana Innosa i Adanosa. Kapłan Adanosa znajduje się na Placu Świątynnym, ma na imię Vatras. Na placu przesiaduje całą dobę. Zanim nas pobłogosławi zada nam kilka pytań. Trzeba mu wyznać całą prawdę, powiedzieć, że przybędą smoki, powiedział Ci o tym nekromanta Xardas a Ty jesteś dawnym skazańcem z kolonii karnej. Po wszystkim należy wybrać się na Plac Targowy. Daron, mężczyzna w czerwonej szacie jest kapłanem Innosa. On pobłogosławi nas za pewną opłatą. Następnie wracamy do Thorbena i gotowe.


Harad

Harad jest kowalem. Wchodząc przez bramę prowadzącą do Dolnego Miasta należy iść ciągle prosto. Co prawda Harad ma już czeladnika, ale mimo to może nas zatrudnić. Jako czeladnik będzie trzeba wykuwać bronie, które nasz mistrz będzie od nas odkupywał. Zanim jednak kowal nas zatrudni trzeba mu pokazać, że coś potrafimy. Są dwa warianty. Pierwszy z nich polega na przyniesieniu Haradowi orkowej broni. Najlepiej pójść z Bartokiem na polowanie, gdy zabije orka my bierzemy broń i już. Można ją również kupić u Ciphera na farmie Onara lub znaleźć. Jedna taka broń leży w jaskini bardzo blisko miasta. Aby tam dotrzeć należy wyjść przez bramę na placu targowym i przed rozwidleniem ścieżki skręcić w lewo i trzymać się skał. Po chwili dojdziemy do jaskini. Przy samym wejściu będzie leżała orkowa broń. Drugim wariantem jest oznajmienie Haradowi, że pierwsze zadanie jest za trudne. Ten skieruje nas do Hakona (znajduje się na placu targowym), który będzie chciał abyśmy zabili bandytów za farmą Akila (sam powie nam, jak tam dojść). Wchodząc po schodkach na farmę trzeba skęcić w lewo i trzymać się ścieżki. Po lewej stronie, w skale będzie jaskinia, w której znajdują się bandyci. Po wykonaniu któregoś z tych zadań zyskujemy przychylność Harada.


Constantino

Constantino jest alchemikiem, żeby do niego dotrzeć przed kuźnią Harada należy skręcić w prawo i wejść do małego tunelu. Po jego lewej stronie będzie wejście do domu Constantina. Jako jego czeladnik będzie trzeba dostarczać mu ciemne grzyby. Żeby zostać jego czeladnikiem trzeba przynieść mu trochę roślin. Da Ci on listę, na której będą wypisane wszystkie potrzebne mu rośliny, a mianowicie:
– Roślina Lecznicza
– Ziele Lecznicze
– Korzeń Leczniczy
– Ognista Pokrzywa
– Ogniste Ziele
– Ognisty Korzeń
– Goblinie Jagody
– Smoczy Korzeń
– Zębate Ziele

wordpress theme jazzsurf.com