Chromanin

W Gothic I możemy spotkać się z księgą Chromanin są to księgi związane z zadaniem o tej samej nazwie. Aby wypełnić to zadanie należy pozbierać wszystkie księgi.
Aby znaleźć jakąś trzeba najpierw przeczytać poprzednią ( oczywiście nie licząc pierwszej ) tj. aby znaleźć drugą najpierw trzeba przeczytać poprzednią itd.

Pierwsza księga znajduje się w wieży mgieł ma ją szkielet-mag. Treść:

„Ten, który zechce wyrzec się ścieżki występku i błędu i zechce podążać drogą prawa i porządku, pozna prawdziwe źródło mojej potęgi. Dane mu będzie użyć jej, by skruszyć ogniwa tego świata i posiąść najważniejszą z nagród – Chromanin.”
„Mędrzec stara się zobaczyć sprawę w jej całości, nim zdecyduje się podjąć trudy wyzwania.”

Druga księga jest na szczycie zrujnowanej fortecy ( tam gdzie ten szaman od Ulumulu ) Treść:

„Wizje Chromanina, tajemne głosy z zamierzchłej przeszłości, rozjaśniły mój umysł. Nie porzucę ich za żadne skarby tego świata. Mój los będzie odtąd związany z nami.”
„To, co kiedyś rozdzielono, zostanie znów połączone po bolesnej chwili rozłąki.”

Trzecią księgę znaleźć można na wyspie na którą łatwo trafić. Stojąc twarzą do strażników przy moście nieopodal starego obozu idziemy w lewo. Treść:

„O, starożytni Bogowie! Jak to możliwe, że niegodny śmiertelnik, jakim bez wątpienia jestem otrzymał tak cenne dziedzictwo waszej potęgi! Obym tylko nie zabłądził słowem lub uczynkiem i nie stracił mego skarbu!”
„Mądry rybak próbuje czasem szczęścia po drugiej stronie jeziora.”

Czwartą księgę znajdujemy przy jeziorze przed głównym wejściem do Nowego Obozu. Treść:

„Nie śmiem nawet marzyć o znalezieniu się pobliżu potężnego Chromanina. Dni płaczu odeszły w niepamięć. Tak niewiele dzieli mnie od osiągnięcia absolutnej perfekcji!”
„Zapomniano już czyny tych, co niegdyś weszli na pokład.”

Kolejną, piątą księgę znajdziemy na plaży z wrakiem statku pod Wieżą Mgieł. Treść:

„Ale nie będę sam kroczył po tej ścieżce. Zaszczyt przypadł mi, ale muszę podzielić się mą potęgą z tymi, którzy okaża się godni, by podążyć w moje ślady. Mam tylko nadzieję, że mnie odnajdą.”
„Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko się zaczęło.”

Szóstą, ostatnią znajdziemy w Wieży Mgieł, tam gdzie znaleźliśmy pierwszą. Będzie w posiadaniu martwego mężczyzny. Księga nie ma treści.

wordpress theme jazzsurf.com