Romek
Gothic 3: Zmierzch Bogów

Tajemniczy wędrowiec to niewątpliwe najbardziej zagadkowa postać w grze. Kim jest? Skąd pochodzi? Jaki jest cel jego pomocy Bezimiennemu? Na te pytania nie ma pewnej odpowiedzi. Możemy tylko spekulować. Jego ubiór i zachowanie wskazują na to, że pochodzi on z Varantu, krainy pustyń.

tajemniczywdrowca

Pierwszy raz spotykamy go tuż za bramą Geldern, gdy prowadzimy grupę rzemieślników do Silden. Mówi on wtedy rzeczy, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Jedyną pewnością jest dana przez niego wskazówka, by przeszukać jaskinię znajdująca się nieopodal. Znajdziemy w niej „Pakunek Wędrowcy”. Jest to pierwsza część Elementów Pancerza Tajemniczego Wędrowcy – potężnej, starożytnej zbroi, którą możemy zdobyć podążając za wskazówkami Asasyna.

Kolejne spotkanie z nieznajomym jest równie zaskakujące jak poprzednie. Dochodzi do niego przed jaskinią pełzaczy, w której znajduje się artefakt Cor Kaloma. Podczas rozmowy z Asasynem dowiemy się, że znajdziemy tam również drugi Pakunek Wędrowcy.

Ze znalezieniem trzeciego, a zarazem ostatniego elementu zbroi możemy mieć trudności, a to za sprawą samego Tajemniczego Wędrowcy. Spotkamy go przed jaskinią Okara, w której znajduje się kolejny pakunek.

A więc w naszym posiadaniu są wszystkie trzy elementy Zbroi Tajemniczego Wędrowcy. Co teraz? Musimy czekać na kolejne spotkanie z Asasynem. Dojdzie do niego z biegiem gry, przy jaskini w okolicach Gothy i Montery. Wtedy to nieznajomy połączy Pakunki Wędrowcy w całość w wyniku czego powstanie Zbroja Ostatecznego Starcia, która stanie się naszą własnością.

zbroja

Statystyki Pancerza:
Ochrona przed pociskami: +60
Ochrona przed uderzeniami: +90
Ochrona przez ostrzami: +90
Wartość w złocie: 42 000

mapap