Romek
Gothic 2: Noc Kruka

Krąg wody to jedna z nowych gildii w Nocy Kruka. Jego członkowie to swego rodzaju „tajniacy”, coś na wzór dzisiejszych szpiegów. Członkowie tej organizacji nie mogą się ujawniać innym, nie będącym wśród nich. Każdy ma swój „identyfikator” tj. pierścień, który jest znakiem rozpoznawczym każdego członka. Oprócz tego, wtajemniczeni mają własne zbroje, choć nie są one jakieś super wypasione. Ich oficjalny oręż to pika, która na początek gry jest nawet całkiem niezła, ale później już nadaje się tylko do sprzedania. Tak samo z pancerzem.

Warto powiedzieć też, że Krąg jest bardzo związany z magami wody, albowiem jego członkowie szpiegują… to znaczy, pracują właśnie dla nich. Robota takiego członka nie polega tylko na przekazywaniu informacji przełożonym. Każdy noszący pierścień, jest takim „stróżem porządku” na świecie, tak samo jak Adanos.

Krąg Wody – Miejsce Spotkań

Krąg Wody
Spotkanie tuż przed przyjęciem do kręgu Bezimiennego bohatera.

Taką „centralą” Kręgu Wody, jest Gospoda pod Martwą Harpią. Organizowane są tam zebrania, takie jak np. to z okazji przyjęcia nas do gildii. Przewodniczący przedstawia nam wszystkich należących i mówi do czego mogą oni nam się przydać. A kim oni dokładniej są? Tego już dowiedzcie się sami. Właściciel gospody, rzecz jasna również należy do Kręgu i jako gest dobrego serca, daje nam nam jeden z pokoi w gospodzie do noclegu za darmo.