magicznabariera
Romek
Gothic

Magiczna Bariera to kopuła otaczająca terytorium tak zwanej Górniczej Doliny na wyspie Khorinis. Rejon ten jest znany w całym świecie Myrtany z ogromnych pokładów Magicznej rudy – niezwykle cennego kruszcu, z którego można wytwarzać niezwykle wytrzymały i śmiercionośny oręż. Dlatego, gdy rozpoczęła się wojna z orkami król Rhobar II zdecydował, że każdy więzień, niezależnie od przestępstwa trafi na wyspę w celu wydobywania rudy. Żeby zapobiec buntom postanowił otoczyć kolonię owym magicznym półokręgiem. Wysłał więc do Khorinis magów, aby ci zajęli się utworzeniem więzienia.

Bariera miała charakterystyczną właściwość – można było do niej wejść, ale o wydostaniu się żywym nie było nawet mowy. Kiedy królewscy czarodzieje rozpoczęli jej wytwarzanie, coś zakłóciło formułę czaru i przybrała ona rozmiary o wiele większe, niż w początkowym zamyśle, pogrążając pod kopułą tereny Doliny, wraz z magami. Cześć z nich postanowiła potem dociec co poszło nie tak. Jednak Bariera spełniła swoje zadanie – stała się więzieniem dla setek skazanych, którzy podnieśli rewoltę przeciw żołnierzom króla i przejęli kontrolę nad kolonią karną.

transportkolonia
Transport do Kolonii ze świata zewnętrznego odbywa się za pomocą specjalnego wyciągu.

Aby zapewnić sobie korzyści płynące ze współpracy z królem więźniowie ze Starego Obozu rozpoczęli z królestwem wymianę towarów. Kres Barierze i wolność dla więźniów zapewni nasza ostateczna walka z demonem, Śniącym. Pokonanie sługi Beliara i upadek Bariery miało jednak w przyszłości przynieść wiele nieszczęść na królestwo Myrtany…