Dark Fenix
Modyfikacje Gothic 3

Nie od dziś wiadomo, że Gothic 3 nie ma wybitnej fabuły, a klimat w znacznym stopniu różni się od tego co było zaprezentowane w poprzednich odsłonach. Dlatego fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć odpowiednie modyfikacje poprawiające te elementy.

Aktualnie na „rynku” występują trzy pozycje, które w zauważalny sposób zmieniają charakter gry. Oczywiście mowa tu o Quest Pack’u, Content Modzie oraz Update Pack. Mówiąc o QP i CM nie można zapomnieć o RobeNie, który w największym stopniu przyczynił się do przetłumaczenia obu modyfikacji.


Quest Pack 4.2

G3 QUEST PACK 4 U2 CM 22 pl for 175 14

Quest Pack, jak sama nazwa wskazuje, to modyfikacja skupiająca się głównie na dodaniu nowych zadań. Ponadto modyfikacja zmieniła poziom trudności (oczywiście w kierunku HARD), dodano kilkanaście nowych przedmiotów i wymieniono większość tekstur, znajdujących się w grze. W polskiej wersji zadbano również o poprawione intro i sporo innych (większych oraz mniejszych) poprawek kosmetycznych.

Instalacja:

 1. Gothic 3
 2. Patch 1.75.14 i Parallel Universe Patch
 3. a) Quest Pack 4.2 lub
  b) Quest Pack 4.2 Steam Edition
 4. Content Mod 3.1
 5. Update Pack 1.04.11

Content Mod 3.1

G3 Content mod

Content Mod to druga obowiązkowa modyfikacja dla ludzi chcących upodobnić G3 do G2/1. CM w odróżnieniu do QP skupia się bardziej na wyglądzie gry niż na zadaniach. W najnowszej wersji dodano całkowicie nowe pancerze, które wyglądają profesjonalnie. Edytowano również przedmioty typu mikstury, które od teraz mają zmieniony wygląd w zależności od efektu jaki powodują. Content Mod to kolejne zwiększenie poziomu trudności gry. CM to również załączona do niego modyfikacja Konsekwencje. Wprowadza ona „odpowiedzialność za swoje czyny”. Nie będzie można bezkarnie wypełniać misji dla obu stron konfliktu. Każda nasza decyzja może obrócić się przeciwko nam.

Instalacja:

 1. Gothic 3
 2. Patch 1.75.14 i Parallel Universe Patch
 3. Quest Pack 4.2
 4. Content Mod 3.1
 5. Update Pack 1.04.11

Update Pack 1.04.11

Update Pack to swoiste uzupełnienie ostatniej łatki naprawiającej niektóre niedoróbki Gothic’a 3. Dodaje zbieranie wszystkich przedmiotów z ziemi PPM, blokowanie zwierząt, nowa zakładka w menu ekwipunku, brak zatrzymania gry w czasie otwarcia ekwipunku, kolorowe napisy przedmiotów oraz wiele innych większych i mniejszych poprawek/zmian w grze.

Instalacja:

 1. Gothic 3
 2. Patch 1.75.14 i Parallel Universe Patch
 3. Quest Pack 4.2
 4. Content Mod 3.1
 5. Update Pack 1.04.11