GameBanner 11
Dark Fenix
Wiadomości ELEX 2

Piranha Bytes w ramach targów E3 2021 zapowiedziała swoją nową grę ELEX II.

Fabuła

ELEX 2 to kontynuacja pierwszej części. Jax po pokonaniu Hybrydy namawia inne frakcje do zjednoczenia i przygotowania się na atak nowego zagrożenia. Niestety ze względu na brak poparcia, główny bohater postanawia oddalić się i żyć na uboczu cywilizacji, w miejscu zwanym Karakis. Mija kilka spokojnych lat na Magalanie. Frakcje upadają i powstają nowe. Na planecie pojawia się nowy mroczny elex, a z kosmosu przybywają najeźdźcy, o których mówił Hybryda. Jax zmuszony jest powrócić do akcji i zmierzyć się z kolejnym zagrożeniem. Dodatkowo protagonista musi szukać swojego syna Dexa, który zaginął.

ELEX 2 2

Świat gry

Obszar do eksploracji będzie się składał z nowych i starych terenów. Berserkowie dzięki swoim wysiłkom przywrócili nowe tereny „do życia” i przekształcili znane nam okolice w miejsca wolne od elexu. Procentowo świat będzie składał się w 50% z nowych i w 50% ze starych terenów.
Stare frakcje upadły i narodziły się na nowo. Tradycyjnie będziemy mogli dołączyć do jednej z trzech:
Berserkowie kontynuują swoją misję i przekształcają skażone ziemie w miejsca zdatne do życia. Jednocześnie rozwijają magię, która pozwala używać mocniejszych zaklęć.
Albowie po utracie swojego lidera Hybrydy przestali być głównym zagrożeniem dla życia na Magalanie.
Morkoni to nowa frakcja nawiązująca do Banitów. Mieszkają w ciemnej jaskiniowej fortecy i są przede wszystkim oddani niszczeniu rzeczy.
Obszar gry ponownie będziemy przemierzać wraz z towarzyszami, którzy pomogą nam w walce ale i też będą mogli wpłynąć na rozwój poszczególnych zadań.
Nowe funkcje uzyska jetpack, który pozwoli przemieszczać się na większe odległości i zwiedzać pomieszczenia na wysokości kilkudziesięciu pięter.

ELEX 2 9

Kwestie techniczne

ELEX II nie przyniesie rewolucji graficznej. Patrząc na screeny grafika wydaje się bardzo zbliżona do pierwszej części. Widocznymi zmianami jest gęstsza roślinność i lepsze modele postaci.
Zgodnie z kartą gry na Steam, ELEX 2 będzie korzystał z Directx 12, ta zmiana może gwarantować lepszą optymalizację.
Gra również otrzyma polski dubbing, który umili zwiedzanie Magalanu.
Druga część ELEXa powinna starczać na 60 godzin rozgrywki.

Data premiery nie jest znana, choć początkowo na Steam widniała informacja o premierze w 2021 lecz szybko ją usunięto.
Gra ma się ukazać na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i S.

Strona www ELEX’a II
ELEX II na Steam
Odwiedź nas na FB