Kopalnie Gothic

Stara Kopalnia

Stara Kopalnia należy do Starego obozu, znajduje się w północno-zachodniej części kolonii. Władzę w niej sprawuje Ian. Kopacze wydobywają miesięcznie około 200 worków rudy dla Gomeza plus 20 na przetopienie. Strażnicy do pomocy wykorzystują tutaj dwóch orków-niewolników. Jeden z nich ma wolne, gdyż w rozdrabniaczu pękło koło zębate i należy znaleźć nowe.
Poza Starym Obozem korzyści z kopalni czerpie także Sekta, ponieważ pozyskują cenną dla nich wydzielinę z gruczołów pełzaczy, a tych bestii jest tutaj naprawdę wiele. Siedzą w każdym z bocznych szybów. Jeden z nich został zamknięty, ponieważ znajduje się tam bardzo groźna królowa pełzaczy, a z jej jaj nieustannie wylęgają się kolejne pająki.
W kopalni znajduje się trzech handlarzy:
– Alberto, sprzedaje żywność i mikstury;
– Santino, sprzedaje żywność, mikstury i parę wytrychów;
– Wąż (właściwie nie jest on handlarzem tylko hutnikiem, ale można ubić z nim interes), ma na składzie trochę rudy.

W czwartym rozdziale gry jeden z kopaczy przebija kilofem ścianę w miejscu, gdzie znajduje się woda i kopalnia zostaje zalana.

Wolna Kopalnia

Wolna kopalnia jest zwana także “Kotłem”. Należy do Nowego Obozu, znajduje się w zachodniej części kolonii. Kopalnia jest zamknięta dla obcych, nie można do niej wejść bez zezwolenia tutejszego dowódcy, Okyla. W odróżnieniu od Starej Kopalni nie pracują tutaj kopacze tylko krety, a w środku nie ma zwykłych pełzaczy, są pełzacze-wojownicy.

W czwartym rozdziale, po zalaniu Starej Kopalni, zdesperowany Gomez wyda rozkaz zdobycia “Kotła”. Jego ludzie uderzą od strony gór, zabijając wszystkich najemników, szkodników i kretów, następnie obstawiając ją swoimi strażnikami, cieniami i kopaczami.

Warto też wspomnieć, że znajduje się tutaj chory ork Tarrok, istotny dla rozwoju fabuły.

Opuszczona Kopalnia

Należała kiedyś do Starego Obozu, kopacze wydobywali w niej rudę dla Gomeza. Jednak pewnego dnia pękła podpora i kopalnia zawaliła się. Jej ruiny znajdują się w północnej części kolonii, nieopodal placu wymian.

wordpress theme jazzsurf.com