kopalnie
Romek
Gothic

Stara Kopalnia

starakopalnia
Strażnicy Świątynni strzegący kopaczy przed pełzaczami w Starej Kopalni.

Stara Kopalnia należy do Starego obozu, znajduje się w północno-zachodniej części kolonii. Władzę w niej sprawuje Ian. Kopacze wydobywają miesięcznie około 200 worków rudy dla Gomeza plus 20 na przetopienie. Strażnicy do pomocy wykorzystują tutaj dwóch orków-niewolników. Jeden z nich ma wolne, gdyż w rozdrabniaczu pękło koło zębate i należy znaleźć nowe.

Poza Starym Obozem korzyści z kopalni czerpie także Sekta, ponieważ pozyskują cenną dla nich wydzielinę z gruczołów pełzaczy, a tych bestii jest tutaj naprawdę wiele. Siedzą w każdym z bocznych szybów. Jeden z nich został zamknięty, ponieważ znajduje się tam bardzo groźna królowa pełzaczy, a z jej jaj nieustannie wylęgają się kolejne pająki.W kopalni znajduje się trzech handlarzy:

  • Alberto, sprzedaje żywność i mikstury
  • Santino, sprzedaje żywność, mikstury i parę wytrychów
  • Wąż (właściwie nie jest on handlarzem tylko hutnikiem, ale można ubić z nim interes), ma na składzie trochę rudy.

W czwartym rozdziale gry jeden z kopaczy przebija kilofem ścianę w miejscu, gdzie znajduje się woda i kopalnia zostaje zalana.

Wolna Kopalnia

nowakopalnia
Wolna Kopalnia przejęta przez ludzi ze Starego Obozu. Ujęcie chwilę przed odbiciem obiektu przez Bezimiennego i Gorna.

Wolna kopalnia jest zwana także „Kotłem”. Należy do Nowego Obozu, znajduje się w zachodniej części kolonii. Kopalnia jest zamknięta dla obcych, nie można do niej wejść bez zezwolenia tutejszego dowódcy, Okyla. W odróżnieniu od Starej Kopalni nie pracują tutaj kopacze tylko krety, a w środku nie ma zwykłych pełzaczy, są pełzacze-wojownicy.

W czwartym rozdziale, po zalaniu Starej Kopalni, zdesperowany Gomez wyda rozkaz zdobycia „Kotła”. Jego ludzie uderzą od strony gór, zabijając wszystkich najemników, szkodników i kretów, następnie obstawiając ją swoimi strażnikami, cieniami i kopaczami.

Warto też wspomnieć, że znajduje się tutaj chory ork Tarrok, istotny dla rozwoju fabuły.

Opuszczona Kopalnia

opuszczona kopalnia
Wejście do Opuszczonej Kopalni jest zamknięte.

Należała kiedyś do Starego Obozu, kopacze wydobywali w niej rudę dla Gomeza. Jednak pewnego dnia pękła podpora i kopalnia zawaliła się. Jej ruiny znajdują się w północnej części kolonii, nieopodal placu wymian.