aes4yx
Romek
Risen 2: Mroczne Wody

Minigry to nowość wprowadzona do drugiej części Risen. I ten element bardzo mi się spodobał – dzięki niemu questy zyskują nowe znaczenie. To także dobry sposób na zarobek oraz na lekkie odstresowanie się (można trenować, dopóki się ma pieniądz). Poniżej przedstawione są wszystkie minigry w grze (dziwnie to zabrzmiało, nie?):

Strzelnica


Na strzelnicy możemy udowodnić, że jak na pirata przystało potrafimy skutecznie strzelać do celu. Zadanie proste – 10 strzałów i 10 celów. Pistoletem sterujemy myszką, lewy klik to strzał. Do każdego możemy podchodzić maksymalnie 3 razy bez oddawania strzału. Jeśli po trzech próbach nie strzelimy w ogóle, kończymy minigrę przegraną. Jeżeli liczba trafionych jest mniejsza od tej, którą ustala za próg nasz rusznikarz – również przegrywamy. Najczęściej musimy trafić przynajmniej 6-7 celów.
Jaką najlepiej taktykę obrać? Ja osobiście polecam ustawić się na środku ekranu i strzelać w cele, które latają mniej więcej przez połowę ekranu, lub poniżej – mamy wtedy największą szansę trafienia. Zatem powodzenia i miłego strzelania.

Picie na czas


Najpopularniejsze zawody piratów w Risen 2 (a także młodzieży w prawdziwym życiu). W tej minigrze pijemy zawsze z jakimś przeciwnikiem, prowadzonym przez komputer. Zadanie niby proste – 5 butelek, które mamy jak najszybciej wypić. Ponownie strujemy tu myszką, a lewy klik to wypicie butelki. Cóż, pozornie zadanie proste.
Haczyk tkwi w tym, że już po wypiciu pierwszej butelki ekran i nasz wskaźnik zaczynają się chybotać. Z każdą kolejną wypitą butelką coraz mocniej. A my musimy złapać butelkę perfekcyjnie – centymetr w lewo czy prawo od butelki, a ona upada na stół. A upadek oznacza stratę czasu, zaś ta – możliwość przegrania. Przeciwnik nie będzie dla nas litościwy – sam będzie pił jak najszybciej. Nie dajmy mu więc nadziei na wygranie – chlejmy tak szybko, jak można.

Otwieranie zamków

tjinpg

Taka mała minigra, żeby gracz nie miał za łatwo przy otwieraniu kufrów i drzwi. Za pomocą wytrycha, którym poruszasz myszką, będziesz musiał podnosić odpowiednie rygle do góry. Jeden źle podniesiony, a wszystkie rygle opadają w dół, a ty musisz zaczynać od początku. Bez obawy, ustawienie rygli w prawidłowym porządku nie powinno ci zająć więcej niż minutę. Ty zaś będziesz po tym czasie cieszył się łupem, który ukradłeś od kolejnego prawego człowieka, który naprawdę pracuje, a nie żeruje na innych. Miłych łowów na kufry.