Szkeleton
Risen

Obóz bandytów Don Estebana
Awans na myśliwego oraz zadania poboczne.

Gdy postawimy stopę na wyspie Falanga oraz otrząśniemy się z piasku, będziemy musieli zaznajomić się z tym miejscem. Jak się później dowiadujemy musimy postawić się po jednej ze stron konfliktu na wyspie. Gdy wybierzemy drogę bandyty na początku gry Jan zaprowadzi nas do obozu i rozpocznie się nasza walka o awans.

Walka o władzę
Jest to nasze główne zadanie, które będziemy musieli wykonać z tym obozie. Wiąże się z tzw. walką o władze pomiędzy Donem a Brogarem. Wiąże się z tym wykonanie kilku równie ważnych zadań w obozie które przybliża nas do awansu. Zadanie Lista Dorgana rozpoczyna te zadanie gdy Rachela dowie się że jeden z bandytów chce przejąć władze w obozie. Naszym zadaniem będzie wykonanie innych zadań, dzięki, których przybliżymy się do Dona Estebana.

Gorączka złota
Polega na wykonaniu głównych zadań, dzięki, których możemy zdać raport Racheli.

Najlepszy żołnierz w obozie bandytów
Gdy porozmawiamy a zarządca areny w obozie , ten powie nam o zasadach walk z innymi a uaktywni te zadanie które jest potrzebne do zadania Walka o władz. Naszym głównym zadaniem jest pokonanie kilku członków obozu a za pokonanie ich dostaniemy złoto oraz punkty doświadczenia. Wiążą się z tym te oto zadania:
Pokonaj Craiga na arenie
Pokonaj Domingo na arenie
Pokonaj na arenie Brogara
Pokonaj Ricardo na arenie

Zakazane zabawy
Uaktywnia się dopiero wtedy, kiedy wykonamy owe zadania. Craig nas pochwali oraz da nam kilka sztuk złota za wykonanie zadania. Powie nam również, iż zostaliśmy mistrzem areny.

Robotnicy mają wrócić do pracy
Szef robotników, Hawkins, prosi nas abyśmy sprowadzili do pionu jego robotników, którzy zamiast pracować się obijają. Gdy już ich znajdziemy będziemy musieli wykonać dla nich kilka zadań a dopiero potem zajmą się swoją pracą. Kilku robotników potrzebuje pomocy, które są takimi oto zadaniami:
Branon potrzebuje pomocy
Butelka piwa dla pijaka
Dostawa artefaktów
Dwight ma wrócić do pracy
Namów Branona, by wrócił do kopania
Obrzydliwe owady
Ochrona przed duchami przodków

 

Myśliwi mają wrócić do polowania
Zadania uaktywnia się po rozpoczęciu zadania Walka o władzę, więc to zadania jest potrzebne do wykonania głównego. Przywódca myśliwych Sam prosi nas abyśmy pomogli mu oraz jego myśliwym by znowu mogli rozpocząć polowanie. Prosi nas o wykonanie takich oto zadań:

Czmychające szczury

Sługus Brogara
Jako iż wykonujemy główne zadanie, uaktywnia nam się owe zadanie, które musimy wykonać by przyspieszyć postęp do awansu. Jak się później dowiadujemy walczy on o przejęcie władzy w obozie o czym później dowiaduje się Rachela która prosi nas abyśmy znaleźli dowody świadczące o jego winie. By przychylić się do niego będziemy musieli wykonac dla niego kilka zadań.
Leniwy pies

Przeminęło ze złotem
Uaktywnia nam zadanie pozbierania haraczu od członków obozu. Listę znajdziemy od jednego z ludzi Brogara.

Haracz w obozie bandytów
Polega na zabraniu pieniędzy na haracz od osób wspomnianych na liście.

Bagielce Rhobarta

 

Złote odłamki
Kowal obozu, by zachwycić Estebana, próbuje stworzyć dla niego złoty miecz, lecz ma z nim pewnie kłopot. Posiada tylko jeden z kilku odłamków tego miecza. Prosi nas o odnalezienie pozostałych kawałków a za stworzony miecz będziemy mogli przybliżyć się do Dona.

Złote odłamki dla Oskara
Odłamki posiadają kolejno : Luis, Dorgan, Browar, Craig, Browarowi ostatni jest ukryty Browarowi kufrze nieopodal miejsca pracy robotników Hawkinsa.

Zabierz Brogarowi złoty odłamek

Podbój obozu artefaktów
Podczas rozmowy z Fincherem dowiadujemy się, że obóz inkwizycji na wchód posiada dużo artefaktów, które potrzebuje Dona by osłabić panowanie Inkwizycji na wyspie. Wyruszając z innymi bandytami z obozu atakujemy obóz inkwizycji pozbawiając ich z wydobytych artefaktów. Po wykonania tego zadania uaktywniając nam się inne.
Powiedz Donowi o sukcesie w obozie artefaktów
Poszukiwany: łowca skarbów
Ratowanie mienia

 

Zadania poboczne
Wykonując główne zadania również możemy wykonać kilka pobocznych, dzięki, którym się wzbogacimy oraz dostaniemy ważne punkty doświadczenia.

Raport o sytuacji dla Dona
Zanieś złoty miecz Don Estebanowi
Idź do ruin świątyni z Lorenzo
Idź na polowanie z Dougiem
Niebezpieczna zwierzyna
Piwo dla ekipy
Mięso dla ekipy
Porozmawiaj z Mistrzem Illumarem
Powiedz Fincherowi o wejściu do świątyni na wschodzie
Znajdź na wschodzie to duże wejście do świątyni
Rhobart potrzebuje zioła

 

Spotkanie z Don Estebanem
Po wykonaniu głównego zadania Walka o władze oraz wykonania kilku mniej ważnych, będziemy mogli porozmawiać z przywódca obozu Donem Estebanem, który pozwala nam wstąpić do obozu i dzięki temu awansujemy na myśliwego.

Gratulacja właśnie zostałeś pełnoprawnym członkiem obozu z rangą – myśliwy!