Romek
Gothic 2: Noc Kruka

Młody Krwiopijca

Uwagi – podobnie jak jego dorosła forma tylko, że słabszy.


Krwiopijca

Uwagi – Te latające ogromne osy kłują cię żądłem i na początku gry mogą sprawiać w dużej ilości problem. Najczęściej występują na brzegach rzek i na polanach. Ubijać za pomocą broni ręcznej. Trudno w nie trafić kuszą lub łukiem.


Ogar

Uwagi – Ogar jest podobnym zwierzęciem do Cieniostwora, tak samo jak on zdobywa szybko swoją zdobycz. Ogar jednak nie jest taki mocny.


Kąsacz

Uwagi – Kąsacz jest bardzo szybki, gdy człowiek go spotka powinien czym prędzej uciec. Jest mały.


Smoczy Zębacz

Uwagi – Istota o wiele silniejsza od swojego braciszka. Są większe, szybsze, silniejsze (i fajniej wyglądają). Spotkać je możemy w kolonii karnej.


Lodowy Wilk

Uwagi – Te wilki można spotkać w krainie lodu. Jest silniejszy od swoich kuzynów.


Czarny Wilk

Uwagi – Nie różni się prawie niczym od zwykłego wilka z tym, że jest czarny.


Wilk

Uwagi – Niegroźny stwór. Na początku stada mogę wam sprawiać kłopot. Występują przeważnie w lasach i często na drogach.


Młody Wilk

Uwagi – Podobnie do dorosłego osobnika tylko, że jest słabszy.


Warg

Uwagi – Patrz Wilk (W istocie jest cięższym przeciwnikiem od wilka)


Polny Pełzacz

Uwagi – Polny Pełzacz jest olbrzymim owadem tak samo jak Pełzacz i ma podobieństwa w budowie. Szarańcza jest silniejsza od swojego krewnego Pełzacza.


Polna Bestia

Uwagi – Te ogromne trochę przypominające żuki bestie wałęsają się pod murami miasta, ale najwięcej znajdziecie w małej jaskini niedaleko farmy Onara gdzie przebywają Najemnicy oraz na polach między farmami.


Młoda Polna Bestia

Uwagi – Podobnie jak dorosły osobnik tylko słabszy.


Smoczy Jaszczur

Uwagi – Wbrew jego nazwie w ogóle nie przypominają Smoków. W walce na krótki dystans są zabójcze. Radziłbym ubijać z daleka. Występują na dawnych terenach orków, więc szukajcie w kolonii karnej.


Jaszczur

Uwagi – Jest to dość łatwy przeciwnik ale trzeba pamiętać, żeby na początku nie zacząć walki z większą ilością.


Preriowy Ścierwojad

Uwagi – Najczęściej występują na pięknych łąkach. Występują w grupach i wtedy są bardziej mocni. Aczkolwiek lepszemu wojownikowi nie powinny sprawić kłopotu.


Ścierwojad

Uwagi – Jak to mówili w „jedynce” te przerośnięte kurczaki to banalny przeciwnik. Pamiętaj, że na początku gry, gdy z nim walczysz on nie może cię pierwszy dziobnąć.


Bagienny Szczur

Uwagi – Jest podobny do swoich krewnych. Oddaje jednak więcej mięsa.


Pustynny Szczur

Uwagi – Jest słabszy od bagiennego szczura ale jest silniejszy od zwykłego. Występuje na pustyni.


Olbrzymi Szczur

Uwagi – Nie jest to zbyt mocny przeciwnik. Występuje w nielicznych grupach. Początkującemu graczowi jeden nie powinien sprawić większego problemu.


Młody Olbrzymi Szczur

Uwagi – Podobnie jak dorosły tylko słabszy.


Dzik

Uwagi – Można go spotkać na powierzchni zielonej i w głębokim lesie. Dzik ma ostre kły na przedzie. Początkujący gracze powinni trzymać się z daleka  bo on wyjdzie ci na przeciw i zaatakuje.


Topielec

Uwagi – Te potwory uwielbiają się wylegiwać nad wodą. Na początku bestie lepiej będzie ubić z broni dystansowej. Jak już mówiłem występują nad wodą, a trochę można też znaleźć w pobliżu bagien niedaleko chatki Bustera i jego kumpla oraz na drodze do starej kolonii karnej.


Pełzacz

Uwagi – Te ogromne robale występują zwykle w kopalniach. Zwykłe nie są zbyt silne i nie występują grupami co najwyżej czasami 2 lub 3.


Pełzacz Wojownik

Uwagi – Większe i wredniejsze istoty. Również występują w jaskiniach i kopalniach. Te istoty są naprawdę silne i należy się mieć na baczności gdy błądzimy przez niezbadane jaskinie.


Kretoszczur

Uwagi – Te różowo-czerwone stwory podobnie jak ścierwojady występują w stadach. Mają mniejszą ilość punktów życia, przez co łatwiej je zabić. Spotkać  je można w lasach i na łąkach.


Brzytwiak

Uwagi – Te zwierzę żyje na stepach jest gatunkiem zmieszanym pomiędzy Kąsaczem a Zębaczem. Kiedy człowiek musi walczyć z Brzytwiakiem powinien pozabijać je jeden po drugim nie prowokować całego stada.


Cieniostwór

Uwagi – Jest to groźny przeciwnik zmierzyć się z nim można najlepiej kiedy już ma się wyższy poziom. Wcześniej byłoby to samobójstwo.


Cieniostwór Ożywieniec

Uwagi – Ten przeciwnik przynosi śmierć każdemu łucznikowi. Ten kto spotka to monstrum bez wcześniejszego przygotowania umrze szybką śmiercią. Rzuca się na swoją zdobycz i zostawia małe szanse na przeżycie.


Zębacz

Uwagi – To już jest jeden z potworów z kategorii, „gdy widzisz na początku uciekaj”. Te podobne do dinozaurów jaszczury są szybkie i dogonią cię bez problemów. Występują w stadach około 3-8 osobników. Ich życie wynosi, około 160, ale wbrew pozorom nie są tak trudnymi przeciwnikami. Kilka jest pod murami Khorinis, a najwięcej w kolonii karnej


Przywódca Stada Zębaczy

Uwagi – Patrz Zębacz


Bagienny Truteń

Uwagi – Te latające owady wybuchają jak się je zabije i wydzielają toksyczną chmurę. Najlepiej z oddali go zabić z łuku lub kuszy.


Demon

Uwagi – Przeciwnicy dość często ich niedoceniają. Atak ich ostrymi szponami może bardzo skrócić życie bohatera. Zaleca się nie walczenie z nimi przed 15-20 poziomem.


Lord Demonów

Uwagi – Patrz Demon


Lodowy Smok

Uwagi – Lodowy smok jest najpotężniejszy ze wszystkich smoków w dolinie. Trzeba się chronić przed jego oddechem ponieważ on bohaterem w tył odrzuca. Strzela także ognistymi kulami ale łatwo ich unikać.


Ognisty Smok (Górnicza Dolina)

Uwagi – Patrz Lodowy Smok


Ognisty Smok (Irdorath)

Uwagi – Patrz Lodowy Smok


Kamienny Smok

Uwagi – Patrz Lodowy Smok


Bagienny Smok

Uwagi – Patrz Lodowy Smok


Smok Ożywieniec

Uwagi – Przeciwnik końcowy, najbardziej mocny smok. Jednak z wyposażeniem jakie dotychczas zdobędzie bohater powinien również być szybki w pokonaniu.


Lodowy Golem

Uwagi – Lodowy golem. Ten zaś strzela lodowymi kulami, ale można ich banalnie uniknąć. Gdy masz dobrą broń pokonasz go bez problemów.


Ognisty Golem

Uwagi – Ten napalony braciszek kamiennego golema może nam ostro zajść za skórę. Najlepiej potraktować go czarem lodowym. Występuje w okolicy ognistego smoka.


Kamienny Golem

Uwagi – Te ogromne kamienne bestie jednym ciosem potrafią odrzucić naszego bohatera na ogromną odległość. Gdy walczymy np. nad przepaścią musimy unikać jego ciosów bo inaczej zlecimy w dół.


Magiczny Golem

Uwagi – Ten magiczny golem jest przeciwnikiem z zadania które otrzymujemy w klasztorze od rady.


Bagienny Golem

Uwagi – Te stworzenia z bagna są słabsze od kuzynów z kamienia, lodu i ognia. Może on również mocno przywalić. Najlepiej używać na niego tępych broni typu młot.


Podpalacz

Uwagi – Te wiecznie palące stworzenia noszą w sobie siłę Cieniostwora w istocie jest to dość groźny przeciwnik.


Harpia

Uwagi – Te latające ,wrzeszczące „wiedźmy” są bardzo podatne na ataki bronią dystansową. Trudniej je ubić bronią krótko dystansową. Dużo z nich siedzi w kolonii karnej w fortecy smoka (tam był kiedyś kamień ogniskujący).


Błędny Ognik

Uwagi – Nie są to przeciwnicy do walki raczej są uciążliwy gdy chcesz strzelić do przeciwnika z łuku czy zadać cios mieczem.


Czarny Troll

Uwagi – Stwór mityczny. Nikt nie wierzy, że on istnieje. Ja też nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem. Bestia jest ogromna i cała czarna. Znaleźć go można bardzo daleko od miasta. Gdy gonimy Pedra, który ukradł Oko Innosa spotkamy myśliwego. Idźmy naprzód, aż dojdziemy do dużej jamy. Właśnie tam się skrył. To jest bardzo ciężka walka.


Troll

Uwagi – Te olbrzymie bestie zwykle wokół siebie mają dużo czarnych goblinów. Jeżeli mamy dość mocny miecz i nauczymy się sprawnie unikać jego potężnych ciosów będzie celem (nie powiem łatwym) Nie aż tak potężnym na jakiego wygląda. Występują w kolonii karnej oraz niedaleko ogromnej świątyni na drodze po runę (zadanie dla nowicjusza).


Wąż Błotny

Uwagi – Ten przeciwnik jest dosyć mocny i lepiej z nim nie zaczynać z niskim poziomem. Sporo ich występuje w pobliżu Bagiennego Smoka.


Goblin

Uwagi – Te małe skubance są szybkie, ale słabe. Gobliny używają zwykle broni zwanej Lagą.  Maluchy te występują w różnych miejscach naprawdę trudno określić gdzie dokładnie je znaleźć, ale radzę jaskinie przeszukać.


Goblin Wojownik

Uwagi – Na początku mogą sprawiać problemy bo występują w licznych grupach ale z biegiem czasu będziesz się z nimi rozprawiał bez problemu.


Czarny Goblin

Uwagi – Te już są odrobinę większe i silniejsze. Najczęściej są w grupach liczących od 3-7 osobników, ale zdarzają się hordy !. Innos wie tylko, czemu ich miejsce występowania w największych grupach to obok Trolli. Również można znaleźć w jaskiniach. Ich życie oscyluje w granicach setki, więc większa grupa to już nie przelewki. Do walki używają pałki z kolcami


Szkielet Goblin

Uwagi – Są bardzie niebezpieczni od zwykłego Goblina i Czarnego Goblina. Strzały na nich nie działają.


Pomniejszy Szkielet

Uwagi – Ten szkielet nie zalicza się do mocnych przeciwników. Można go pokonać z niskim poziomem i ze słabym wyposażeniem.


Szkielet

Uwagi – Te rozpadające się umarlaki w dużej grupie mogą ci sprawiać problem więc lepiej uważaj. Ich miejsce występowania trudno określić. Warto przeszukać lasy niedaleko farm w ich poszukiwaniu.


Szkielet Mag

Uwagi – Szkielety Magowie są słabymi wojownikami ale do swojej obrony tworzą armie szkieletów, które mogą sprawić problem.


Martwy Rycerz

Uwagi – Jest to martwy rycerz jak sama nazwa wskazuje. Można powiedzieć, że jest dość mocnym przeciwnikiem.


Wojownik Cienia

Uwagi – Ci przeciwnicy są dla każdego niebezpieczeństwem. Mag z tchnieniem śmierci lub bardzo dobry wojownik może sobie z nim poradzić bez problemu.


Bagienny Trup

Uwagi – Zombie z bagna bardziej słabi niż inni Zombie.


Zombi

Uwagi – Zombi jest powolny jednak mocny. Dlatego dobrą taktyką przy tych istotach jest bicie i cofnięcie się.


Średni Zombi

Uwagi – Patrz Zombi (jest trochę mocniejszy).


Ciężki Zombi

,

Uwagi – Patrz Zombi (jest zdecydowanie najmocniejszy).


Ork Elita

Uwagi – Najsilniejszy z orków. Jego zbroja potrafi wytrzymać ogromne ciosy, a jego miecz też do najgorszych na pewno nie należy. Jednak przy odrobinie dobrej taktyki, silnej broni nie stanowi dla nas zapory.


Ork Pułkownik

Uwagi – Ten Ork jest lepszy od elity jednak dla doświadczonych graczy nie powinien stanowić problemu.


Ork Zwiadowca

Uwagi – Najsłabszy z Orków. Można go pokonać z dosyć niskim poziomem i nie najlepsza bronią.


Ork Wojownik

Uwagi – Ork ten jest szkolony na dobrego wojownika od dzieciństwa. Jego pancerz potrafi wytrzymać więcej ciosów niż pancerz zwykłego orka. Tak jak każdego orka spotkamy go w kolonii karnej.


Średni Ork Wojownik

Uwagi – Patrz Ork Wojownik (jest silniejszy).


Ork Szaman

Uwagi – Ich pancerz jest słaby i czary, które rzucają też nie są jakieś fenomenalne, ale zwykle mają dość dobrą obstawę.


Ork Ożywieniec

Uwagi – Są bardziej silni niż inni orkowie i nie podatni na magie, które przeciw umarłym nie działają.


Jaszczuroczłek

Uwagi – Jaszczuroczłek jest rasą służącą smokom i w walce z bliska są bardzo trudnymi przeciwnikami. Występują w licznych grupach. Nie powinno się do nich zbliżać przed ukończeniem 20-25 poziomu. Najlepiej sprowokować do walki 1-2 osobników w ten czas jest łatwiejsza walka.


Poszukiwacz

Uwagi – Ci magowie są najlepsi w walce na dystans ponieważ mają dość potężną rune. Jak już ci się uda podejść do nich wystarczy kilka uderzeń żeby zabić to wcielenie zła.