Romek
Gothic 2

Poszukiwacze – słudzy Beliara, Piekielne Istoty, Demony- istnieje wiele różnych określeń na te tajemnicze istoty.

poszukiwacze1

Kim lub czym oni są? Co o nich wiemy? Niewiele. Większość naszej wiedzy opiera się na domysłach. Jednak analizując krok po kroku przeszłość, można doszukać się ich genezy. W tym celu należy cofnąć się do momentu, w którym runęła Magiczna Bariera otaczająca Górniczą Dolinę w Khorinis, a Śniący został wygnany z tego świata. Zanim jednak to uczynił, za jego pośrednictwem Beliar przywołał na ziemię armię wszelakich stworów m.in. smoków – i to od nich wszystko się zaczęło.

Za przywołanie Poszukiwaczy prawdopodobnie odpowiada Smok Ożywieniec – przywódca wszystkich demonów nasłanych na Khorinis i zarazem najpotężniejszy z nich – to właśnie on, jak sam mówi, wydawał rozkazy Poszukiwaczom. Jak dobrze pamiętamy, po wygnaniu Śniącego upadła sekta, jej członkowie osłabieni ciągłym paleniem bagiennego ziela dostali szału, postradali zmysły. Byli doskonałym celem dla Beliara, który za pośrednictwem Smoka Ożywieńca opętał ich i zrobił z nich swoje sługi.

Tak właśnie narodziła się „Sekta Poszukiwaczy” – pół ludzi (opętanych członków Bractwa), pół demonów, podległych bożkowi zła, wykonujących jego polecenia i mających namiastkę boskiej mocy, która pozwalała im używać magii.

Z tego co wiemy, głównym celem Poszukiwaczy jest zabicie Bezimiennego, który – jak twierdzą niektórzy – jest „Wybrańcem Innosa” i dąży do pokrzyżowania planów Beliara by ostatecznie w walce bogów zachowana została równowaga. Poszukiwacze mają także moc przeklinania innych. Inną teorią jest to, że mają oni na celu doprowadzić Bezimiennego bohatera do ich pana, Smoka Ożywieńca.

Każdy bliski kontakt osoby ze słabą psychiką oraz dusza z tą istotą kończy się opętaniem przez demona. Jakie są tego skutki? Sen nie jest możliwy przez ciągłe koszmary, umysł opętanego stoi otworem przed siłami zła. Ratunek i ukojenie można znaleźć jedynie w Klasztorze Magów Ognia. Od Pyrokara, za niewielką opłatą (300 sztuk złota) możemy otrzymać miksturę, która przywraca nam 50 punktów trafień i leczy z opętania.

Istnieją także magiczne amulety, chroniące przez złowrogim spojrzeniem demona (również znajdują się w Klasztorze). Poszukiwacze zawsze znajdują się tam, gdzie niemal pewne jest pojawienie się Bezimiennego. Zwykle atakują w pojedynkę, lecz na dosyć małym obszarze można ich spotkać nawet kilku. Często znajdują się przy głównych drogach, jednak nie jest to reguła, gdyż równie dobrze można ich spotkać na środku łąki, czy w lesie.

Nawet w Górniczej Dolinie, w okolicy wieży Xardasa, można spotkać kilku tych osobników. Zapewne przyciąga ich do tego miejsca silna aura zła, wywołana dawnymi eksperymentami Nekromanty, a także znajdującą się nieopodal świątynią Śniącego. Takie miejsce, emanujące złem, napełnia je jako istoty z piekła rodem, energią i dodaje im sił.

Niewątpliwie jednak największym skupiskiem Poszukiwaczy jest Dwór Irdorath. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż to właśnie tam swoją siedzibę ma Smok Ożywieniec i jako dowódca wymaga odpowiedniej ochrony, na wypadek, gdyby ktoś niepożądany chciał wtargnąć do Dworu. Ciekawą, chociaż mało znaczącą postacią, o której należy wspomnieć jest Czarny Mag. Można go spotkać przed bramą wiodącą do siedliska Smoka. Możliwe, iż jest on najpotężniejszym z poszukiwaczy i sprawia wrażenie „osobistego ochroniarza” swego pana. Może też być po prostu nekromantą tak jak Xardas, co jest chyba bardziej prawdopodobne, gdyż widać to po jego stroju. Nawet samo określenie „Czarny Mag” wskazuje na jego profesję. Jednak jak wiadomo, Gothic jest grą nieprzewidywalną i wszystko jest w niej możliwe.

Na końcu należy zwrócić uwagę na wygląd i zdolności Poszukiwaczy.

poszukiwacze3

Ubiór:
•    długi czarny płaszcz z czerwonymi wykończeniami przypominającymi rozpięte smocze skrzydła, szarą, jakby ćwiekowaną osłoną na ramiona, sięgającą do ziemi kapturem założonym na głowę
•    mocny pas z dużą klamrą
•    twarz zakrywa czerwona maska z otworami na oczy, ukrywająca tożsamość istoty.

Zdolności:
•    Poszukiwacze nie walczą w zwarciu, zawsze atakują z miejsca, na odległość magią.
•    głównymi czarami używanymi przez nich są: ognista strzała i kula ognia.
•    sporadycznie korzystają z zaklęć: deszcz ognia, ognista burza grom i innych.

W ich ekwipunku można znaleźć wszelkiego rodzaju mikstury szybkości, przywracające manę i życie, a także składniki run takie jak smoła, siarka, kwarcyt.