Dark Fenix
Gothic 3

Kamienie Przodków

Kamienie Przodków to amulety, w których została uwięziona moc potrzebna do otworzenia grobowców sześciu wielkich wojowników Nordmaru:
Akaschy,
Angira,
Baldara,
Bereka,
Ejnara,
Snorre’a.

Położenie grobowców jest zaznaczone na mapie, którą daje Ci Kerth, przywódca Klanu Ognia, przy zlecaniu zadania polegającego właśnie na otworzeniu tych grobowców. Jedynym problemem pozostaje zatem zdobycie Kamieni.

Grobowiec Akaschy – przed grobowcem tego wojownika napotkasz dość liczny oddział orków. Po ich pokonaniu Kamień znajdziesz w ciele jednego z szamanów.

Grobowiec Angira – w pobliżu wejścia do jaskini napotkasz Normarczyka, który został wysłany do tej misji przed Tobą. Po wspólnym pokonaniu oddziału orków zdobędziesz Kamień.

Grobowiec Baldara – Kamień przodków Baldara znajdziesz w brzuchu cieniostwora, który zabił wysłanego wcześniej Nordmarczyka. Ma on norę niedaleko grobowca. Przy samym wejściu do grobowca zauważysz ślady krwi. Podążaj za nimi, a zaprowadzą Cie one do legowiska zwierzęcia. Zabij bestię i zabierz z jej cielska kamień.

Grobowiec Bereka – nieopodal wejścia do grobowca znajdziesz grupę orków oraz przywołanego Demona, zgromadzonych wokół ołtarza. Po ich zabiciu będziesz mógł spokojnie zająć się ciałem wojownika leżącym na tymże ołtarzu. W nim znajduje się Kamień.

Grobowiec Ejnara – Kamień Ejnara to ten sam, który znajduje się w posiadaniu assasyna Alego z Faring, oraz ten, o którym wspomina przy przełęczy do Nordmaru Rathgar. Po wykonaniu zadania dla wspomnianego mieszkańca gór, wystarczy namówić go do oddania Kamienia.

Grobowiec Snorre’a – w tym grobowcu toczą się zaciekłe walki pomiędzy orkami a ożywieńcami. Dołącz do bitwy i po prostu zabij wszystko, co się rusza i wygląda agresywnie. Kamień przodków jest w ciele orkowego szamana.

Po zdobyciu odpowiedniego Kamienia Przodków musisz wejść do jaskini z grobowcem, zabić wszystkie szkielety, a następnie umieścić kamień na piedestale.