Romek
Gothic

Śniący to istota z innego wymiaru, powołana do życia przez samego Beliara. Jest on naszym głównym przeciwnikiem w pierwszej części Gothica. Jest bardzo podobny do ogromnego pełzacza.

Członkowie sekty twierdzą, iż jest on bogiem. Widzą w nim jedyną drogę do wolności i uważają, że tylko on może zniszczyć magiczną barierę otaczającą Kolonię. Bestia ta rzekomo objawia się ludziom najważniejszym w tejże organizacji, zwanych Guru. Przywódca obozu na bagnie, Y’Berion, wciąż miewał wizje zesłane przez Śniącego, które tak naprawdę były wyłącznie obłudnymi kłamstwami, prowadzącymi wielu ludzi do szaleństwa.

forum uploads 1253978726 gallery 25640 11 88346
Śniący w swojej świątyni.

W późniejszych etapach gry dowiadujemy się, iż Śniący nie jest bogiem, ale demonem. Do naszego świata przywołało go pięciu szamanów(którzy po rytuale stali się ożywieńcami). Serca owych orkowych magów zostały zamknięte w kaplicach, dając potworowi energię do pozostawania w naszej rzeczywistości. Gdy stworzenie wkroczyło do naszego świata, naruszyło delikatną strukturę magii, przez co Bariera przyjęła niewyobrażalnie wielkie rozmiary. Istoty tej nie da się zabić, a jedynie odesłać tam, skąd przyszła. Aby to zrobić należy przebić każde z życiodajnych organów odpowiednimi mieczami. Każdy z szamanów posiada po jednym ostrzu. Największą przeszkodą utrudniającą nam to zadanie jest fakt, iż Cor Kalom, zastępca Y’Beriona, został opętany przez demona i pilnuje swego mistrza wraz z grupą strażników świątynnych i nowicjuszy.

 

 

 

Szamani śniącego

VARRAG-HASHOR – Pierwszy szaman, którego spotykamy w grze. Nie jest on trudnym rywalem i łatwością zdobędziemy jego miecz.

VARRAG-KASORG – Drugi szaman, także nie powinien zrobić nam większych szkód.

VARRAG-UNHILQT – Trzeci szaman śniącego. Jest silniejszy od poprzedników.

VARRAG-RUUSHK – Czwarty szaman, którego pokonamy. Jest on dość silny i jest to przedostatni szaman od, którego zdobędziemy miecz..

GRASH-VARRAG-ARUSHAT – Ostatni szaman, dzięki któremu Demon jest na tym świecie. Pilnuje on wejścia do głównej świątyni i jest on najtrudniejszym rywalem. Można go zabić jedynie Urizielem i Runą Fali śmierci Uriziela. Posiada runę z tchnienia śmierci, która stanie się naszą własnością.

Statystyki Demona:
Poziom: 2000
Siła: 500
Zręczność: 500
życie: 1000
Mana: 500