Romek
Gothic

Śniący to istota z innego wymiaru, powołana do życia przez samego Beliara. Jest on naszym głównym przeciwnikiem w pierwszej części Gothica. Jest bardzo podobny do ogromnego pełzacza.

Członkowie sekty twierdzą, iż jest on bogiem. Widzą w nim jedyną drogę do wolności i uważają, że tylko on może zniszczyć magiczną barierę otaczającą Kolonię. Bestia ta rzekomo objawia się ludziom najważniejszym w tejże organizacji, zwanych Guru. Przywódca obozu na bagnie, Y’Berion, wciąż miewał wizje zesłane przez Śniącego, które tak naprawdę były wyłącznie obłudnymi kłamstwami, prowadzącymi wielu ludzi do szaleństwa.

Śniący w swojej świątyni.

W późniejszych etapach gry dowiadujemy się, iż Śniący nie jest bogiem, ale demonem. Do naszego świata przywołało go pięciu szamanów(którzy po rytuale stali się ożywieńcami). Serca owych orkowych magów zostały zamknięte w kaplicach, dając potworowi energię do pozostawania w naszej rzeczywistości. Gdy stworzenie wkroczyło do naszego świata, naruszyło delikatną strukturę magii, przez co Bariera przyjęła niewyobrażalnie wielkie rozmiary. Istoty tej nie da się zabić, a jedynie odesłać tam, skąd przyszła. Aby to zrobić należy przebić każde z życiodajnych organów odpowiednimi mieczami. Każdy z szamanów posiada po jednym ostrzu. Największą przeszkodą utrudniającą nam to zadanie jest fakt, iż Cor Kalom, zastępca Y’Beriona, został opętany przez demona i pilnuje swego mistrza wraz z grupą strażników świątynnych i nowicjuszy.

 

 

 

Szamani śniącego

VARRAG-HASHOR – Pierwszy szaman, którego spotykamy w grze. Nie jest on trudnym rywalem i łatwością zdobędziemy jego miecz.

VARRAG-KASORG – Drugi szaman, także nie powinien zrobić nam większych szkód.

VARRAG-UNHILQT – Trzeci szaman śniącego. Jest silniejszy od poprzedników.

VARRAG-RUUSHK – Czwarty szaman, którego pokonamy. Jest on dość silny i jest to przedostatni szaman od, którego zdobędziemy miecz..

GRASH-VARRAG-ARUSHAT – Ostatni szaman, dzięki któremu Demon jest na tym świecie. Pilnuje on wejścia do głównej świątyni i jest on najtrudniejszym rywalem. Można go zabić jedynie Urizielem i Runą Fali śmierci Uriziela. Posiada runę z tchnienia śmierci, która stanie się naszą własnością.

Statystyki Demona:
Poziom: 2000
Siła: 500
Zręczność: 500
życie: 1000
Mana: 500