alkimia
Romek
Gothic Remake

Alkimia Interactive to studio deweloperskie z siedzibą w sercu Barcelony w Hiszpanii. Skupia się na rozwoju projektów RPG i przygodowych gier akcji1.

Gothic Playable Teaser – zwiastun z 2019 roku.

Studio to, wcześniej działające pod szyldem THQ Nordic Barcelona, w 2019 roku podjęło się stworzenia Gothic Playable Teaser. Projekt ten, po zebraniu obszernego feedbacku od graczy, ewoluował w pełnoprawną produkcję. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy zespołu, rozpoczęto prace nad odświeżoną wersją kultowej pierwszej części gry Gothic, obecnie znaną szerzej jako Gothic Remake.

Założycielem studia jest Reinhard Pollice, postać znana w branży gier między innymi z prac nad Arcania: A Gothic Tale oraz Painkiller: Redemption, który kieruje projektem z niezwykłą determinacją. Pollice, nazywany przez członków swojego zespołu “Królem Rhobarem I”, jest sercem i mózgiem Alkimia Interactive.

reinhard
Na zdjęciu od lewej strony Kai Rosenkranz i Reinhard Pollice2.

W sierpniu 2022 roku, do zespołu w Barcelonie dołączył Kai Rosenkranz. Były pracownik związany z Piranha Bytes, odpowiedzialny za skomponowanie muzyki do wszystkich gier z serii Gothic. Kai Rosenkranz, wspólnie z Reinhardem Pollice, regularnie pojawia się w Gothic Remake Podcast, gdzie dzielą się z fanami kuluarowymi informacjami o postępach w pracach nad grą.

  1. alkimiainteractive.com ↩︎
  2. Reinhard Pollice na platformie X ↩︎

Powiązane Wpisy