Dark Fenix
Wiadomości Gothic Remake

Zupełnie niespodziewanie THQ Nordic ogłosiło produkcję Remaku pierwszej gry Piranha Bytes, a przynajmniej tak może się wydawać.

8960d7bdb2d9f3645b2b22c3cb29de0c8353d831

Gothic Playable Teaser, bo tak nazywa się projekt, to właściwie grywalny prototyp zawierający skrawki początku gry. Jego głównym zadaniem jest zapoznanie fanów serii Gothic z pomysłem utworzenia remaku i chęć zebrania opinii czy ich aktualne działania mają sens.

Trailer produkcji.

Aktualny projekt powstaje na Unreal Engine 4 i nie ma on nic wspólnego z Piranha Bytes. Tworzy go nowo powstała jednostka THQ Nordic Barcelona Studio.

In Game Screenshot 6
Zbieranie rośli? JEST

Najlepszą informacją jest jednak fakt, że omawiany prototyp możecie ograć już teraz. Wystarczy, że w swojej bibliotece Steam macie jedną grę studia Piranha Bytes, czyli Gothic 1, 2, 3 lub Risen 1, 2, 3 albo ich najnowsze dzieło ELEX. Następnie klikniecie TUTAJ i dodacie „grę” do swojej biblioteki.

Natomiast jeśli nie posiadacie żadnej z tych gier to możecie nabyć Serię Gothic za 11,99zł albo ELEXa za 62,69zł.

Oprócz zapowiedzi i grywalnego dema THQ wypuściło trailer i porównanie oryginału z aktualnym stanem. Pierwsze co rzuca się w oczy to wykorzystanie moda DX11 w pierwotnej produkcji, co czyni cały film nieco śmiesznym. Widać również, że twórcy postawili na bardziej skomplikowane budowle. Brama przy placu wymian to nie tylko zbite kilka desek lecz porządna konstrukcja z prawdziwymi kratami. Natomiast do górniczej doliny „wchodzimy” prawdziwą windą.

Podzielcie się swoimi opiniami na naszym forum.
Odwiedźcie oficjalną stronę gry.
Wpadnijcie na nasz FanPage.