Romek
Gothic 2: Noc Kruka

W Nocy Kruka, pojawiły się oprócz tych z Gothic II, nowe gildie. Można do nich dołączyć, nawet jak jest się już w np. Straży miejskiej. A teraz co nieco o tych nowych, fajnych gildiach.

Piraci

Noc Kruka Gildie

Piraci mają swoje obozowisko na zachodniej plaży w nowym świecie. Jest ich dużo i mają fajne zbroje 🙂 Są sympatyczni, a co więcej można przy nich zdobyć dużo doświadczenia, za bardzo się nie wysilając. Piraci posługują się bronią białą, najczęściej kordelasami. Nie używają żadnych run, lubią dobrze wypić i zabawić się. Jak dowiemy się w trakcie gry, przybyli oni wraz z bandytami, którzy zapłacili im za przewiezienie na nową wyspę. Z niewiadomych przyczyn jednak, bandyci zaczynają pałać nienawiścią do piratów i wkrótce stają się dwiema zwaśnionymi gildiami. Sama gildia piratów nie ma w zasadzie nic większego do powiedzenia w fabule Nocy Kruka, oprócz przewiezienia bandytów i porwanych ludzi do nowego świata. jedno jest pewne. Jeśli lubisz rum, kochasz pojedynki i piracką samowolkę – tak gildia jest dla Ciebie.

Bandyci

Noc Kruka Gildie

Bandyci jak to bandyci. Źli i nikczemni. Nie lubią piratów, choć ci przetransportowali ich na wyspę… Każdy z takich oprychów to niezłe ziółko. Nie da się z takim pogadać, bo albo się na ciebie rzuci albo odburknie coś niemiłego pod nosem. Ukryci na bagnach w swoim forcie, zajmują się wydobywaniem złota. To właśnie oni porywali ludzi, by zmuszać ich do kopania. Obóz bandytów umiejscowiony jest na terenie świątyni Adanosa, a ten wstrętny Kruk wtargnął do niej i my musimy go powstrzymywać… Pajac jeden. No, a czym tacy bandyci wojują?? Wszystkim co mają pod ręką, nawet gołymi rękami próbują cie rozerwać na strzępy… Najczęściej mają jednak lagi, a co sprytniejsi znaleźli sobie jakieś miecze czy łuki. Mają słabe zbroje, tylko strażnicy kruka mają jakieś przyzwoite pancerze. Chcesz być bandytą, proszę bardzo. ja się na to nie pisze 🙂