Romek
Risen

„Aby pokonać Tytana musisz znaleźć pancerz, który cię przed nim ochroni, oraz broń którą zdołasz go zranić.
Ursegor przekazał niegdyś najwyższym sauriańskim kapłanom pancerz wykuty przez Tytana oraz Młot Tytana. Znajdź grobowce tych kapłanów i przełam pieczęci, aby odzyskać fragmenty pancerza. „

Aby odnaleźć pancerz musimy dokładnie przeszukać sauriańskie świątynie na wyspie. Czeka nas długo droga poprzez ciemne korytarze i niebezpieczne pułapki.
Każdy z grobowców jest chroniony magicznym polem, które da się zniszczyć tylko za pomocą runy, którą otrzymaliśmy wcześniej od Ursegora. Jeżeli nie posiadamy zdolności używania run, niezbędne będzie przepisanie z niej 5 zwojów. Inaczej nie dostaniemy się wgłąb grobowców.
Natomiast same elementy Broni i Pancerza Tytanów zawsze są oddzielone od świątyni kamienną ścianą, która otwiera tajemniczy mechanizm. By go uruchomić, trzeba postawić Złote Popiersie na ołtarzach znajdujących się obok ruchomej ściany. Same popiersia znajdziesz na terenie danej świątyni.

Młot Tytanów znajdziemy w grobowcu na bagnach, do którego wejście znajduje się w siedzibie Don Estabena, tuż za jego tronem. Młot będzie nasz kiedy pokonamy Władcę Cienia.
Młot Władcy Tytanów.
„Wygląda na to że tym młotem kieruje dłoń ducha”
– Walka toporem +6
– Obrażenia obuchowe 120.

Zarówno Hełm jak i Tarcza Tytanów znajdują się w tym samym kompleksie jaskiń, do których da się dostać dwiema drogami. Jedna z nich to wejście od wschodniej strony wulkanu, natomiast drugie z nich znajduje się w jego zachodniej ścianie.

Tarczę Tytanów znajdziesz bliżej wschodniego wejścia do jaskini. Tym razem artefaktu broni Arcykapłan.
Tarcza Władcy tytanów.
– Ochrona przed bronią kłutą +12
– Ochrona przed lodem +12
– Ochrona przed magią +12
– Ochrona przed obuchami +12
– ochrona przed ogniem +12
– Ochrona przed ostrzami + 12

Hełm Tytanów ukryty jest pod zachodnią stroną wulkanu. Broni go silna grupa jaszczuroludzi.
Hełm Władcy Tytanów.
– Ochrona przed bronią kłutą +8
– Ochrona przed lodem +8
– Ochrona przed magią +8
– Ochrona przed obuchami +8
– ochrona przed ogniem +8
– Ochrona przed ostrzami +8

Napierśnik znajduje się w świątyni na północ od gospodarstwa którym zarządza Severin. Jest to najsłabiej strzeżony grobowiec. Pancerz znajdujemy w sarkofagu.

Buty tytanów znajdziemy w świątyni na zachodnim wybrzeżu. Jeżeli wcześniej współpracowałeś z Patty, ta będzie na ciebie tam czekać i pomoże dostać ci się do wejście do Świątyni, które znajduje się pod wodospadem. Skrzyni z butami strzegą dwie nieumarłe bestie.
Właściwości Pancerza władcy Tytanów.
– Ochrona przed bronią kłutą +80
– Ochrona przed lodem +40
– Ochrona przed magią +40
– Ochrona przed obuchami +80
– ochrona przed ogniem +40
– Ochrona przed ostrzami +80

Kiedy odszukamy już wszystkie części pancerza musimy udać się do druida Eldric’a. Z jego pomocą zbroja odzyska magiczną moc, a wtedy będzie się nadawała do użytku. Teraz możemy stawić czoła Tytanowi Ognia.