Romek
Gothic 2

Bonusy „książkowe”
Przeczytanie książki „Boska Moc Gwiazd” powoduje wzrost many o 2 (na stałe) ale niestety działa tylko jeden raz.. Książkę można kupić u Zurisa oraz Constntina cena wynosi 200 sztuk złota.
Przeczytanie książek: „Kunszt Południowców” oraz „Podwójny Blok” podnosi o 5% umiejętności w posługiwaniu się bronią jedno- i dwuręczną (na stałe). Działa tylko raz książki można kupić u Luthero za jedyne 5000 sztuk złota.

Bonusy od poszczególnych osób:
Jeżeli porozmawiamy z Wulfgarem między godziną 5 -7 to on może nam za darmo podnieść walkę bronią jednoręczną o 2%.
Jeżeli jesteśmy Nowicjuszem w Klasztorze Magów Ognia to Marduk zleci nam zadanie „Modlitwa za Paladynów” gdy już się pomodlimy za nich to jeśli porozmawiamy z paladynem imieniem Sergio to można podnieść posługiwanie bronią dwuręczną o 2% (na stałe).
Jeżeli złapiemy złodziejaszka Rengaru i nie wydamy go Lordowi Andre to gdy należymy do gildii złodziei pokażemy mu złodziejski gest wówczas on podnosi nam zręczność o 2.

Bonusy żywnościowe:
Po zjedzeniu 50 ciemnych grzybów wzrasta nam mana o 10. Oczywiście nie musimy zjeść wszystkiego na raz możemy też częściowo.
Jeżeli zjemy 25 jabłek to wzrasta nam siła o 1 (na stałe) Nie trzeba zjadać wszystkich na raz.
Po wypiciu każdego specjalnego piwa od Coragona powoduje wzrost many o 1 i wzrost punktów trafień o 3(na stałe). Piwo można zdobyć dwa razy: Gdy odzyska się jego srebra oraz gdy damy mu księgę rachunkową Lehmara.
Zjedzenie każdego gulaszu Thekli powoduje wzrost siły o 1(na stałe). Można go zdobyć 5 razy: Gdy się do niej przyjdzie po raz 1, gdy pobijemy Bulka, uwolnimy Benneta, po zabiciu smoków i jeszcze po przyniesieniu jej ziół od Sagitty.

Bonusy kapliczek Innosa:
Gdy złożymy odpowiednią ofiarę złota, to możemy otrzymać prze różne bonusy, lecz musimy mieć trochę kasy.

Bonus miecza Alrika:
Jeżeli mamy założony miecz Alrika (ale musimy być koniecznie założony) to wzrasta nam o 10% posługiwanie się bronią jednoręczną. Uwaga ten bonus nie jest stały gdy nie mamy założonego miecz to już nie mamy umiejętności.