Romek
Gothic 3: Zmierzch Bogów

Gorn – Dawny przyjaciel Bezimiennego. Obecnie włada Gothy. Na czele swej armii zaatakował orków, a gdy front utknął pomiędzy Gothą a Monterą, skrył się w twierdzy i stamtąd dowodzi poczynaniami swych ludzi.
Wielki wojownik, odważny i silny człowiek, świetnie włada toporem. Po wojnie zostaje u boku Rhobara III jednak podczas inwazji na Wyspy Południowe odłącza się od starego przyjaciela i udaje się w swoją stronę.

Thorus – Znajomy Bezimiennego jeszcze z czasów Kolonii Górniczej. Po zakończeniu wojny pomiędzy ludźmi a orkami stanął na czele tych drugich i rozpoczął budowę fortyfikacji wokół Trelis. Wrogo nastawiony do Gorna cały czas szkolił i dozbrajał swoich orków.
Potrafi świetnie władać mieczem, nie znosi sprzeciwu. Po przegranej wojnie ucieka z Myrthany.

 

Lee – Dawny generał Rhobara II. Po dokonaniu zemsty na królu pozostał w Vengardzie i tam przejął władzę. W konflikcie Thorusa z Gornem początkowo był neutralny. Obie strony chciałyby mieć go po swojej stronie z racji iż Lee dowodził Paladynami – jednym z najlepszych wojowników jakich kiedykolwiek widział świat. Po namowie Bezimiennego Lee staje po stronie Gorna. Po zakończeniu wojny zostaje generałem w armii Rhobara III.

 

Inog – Młodszy brat Anoga. Razem władają Geldern i Silden (Inog włada w Geldern). Nie chcą mieszać się do konfliktu, ponieważ mają dość walki. Pod ich wspólnymi rządami miasta te rozwijają się, a ludziom żyje się lepiej.

 

Anog – Starszy brat Inoga. Razem władają Geldern i Silden (Anog włada w Silden). Nie chcą mieszać się do konfliktu ponieważ mają dość walki. Pod ich wspólnymi rządami miasta te rozwijają się, a ludziom żyje się lepiej.

 

Hector Osch – Szpieg Gorna w armii Thorusa. Gdy trzeba coś zrobić w Trelis, on to nadzoruje.
W ostatniej fazie wojny ucieka z Trelis i szuka Maga Ognia – Miltena.

 

Milten – Dawny przyjaciel Bezimiennego. Gdy przybywa do Myrthany zostaje schwytany przez orków i uwięziony w Trelis. Bezimienny odbija go i wraz z nim udaje się do Gothy. Milten zleca głównemu bohaterowi zabicie Mistrza Przywołań – maga na usługach orków, oraz bestii którą ten mag przywołał.

 

Hanz – Przywódca Paladynów z Vengardu. Na czele swych ludzi stanął do boju u boku Gorna i Lee.

 

Theodor – Zarządca Vengardu. Aby porozmawiać z Lee trzeba uzyskać jego pozwolenie.

 

Kan – Główny Herszt Orków. Dowodzi oddziałami na froncie nieopodal Montery.Obrał to miasto na swoją siedzibę, z której dowodzi. Jego kontakty z Thorusem nie są najlepsze, ponieważ Thorus przejął władzę nad orkami jego kosztem.
Kan ginie w jaskiniach Okary podczas walki z Magiem Wody.

 

Errol – odźwierny w Gothcie. Jeśli nie dostaniemy jego zezwolenia nie spotkamy się z Gornem.

 

Gabriel – Dowódca wojsk Gothy. Prawa ręka Gorna. Podczas wojny znajduje się w obozie wojennym nieopodal bram Gothy. Gdy Kan proponuje rozejm, Gabriel odrzuca propozycję.