Romek
Risen 2: Mroczne Wody

Świat z Risen 2: Dark Waters rożni się od tego, który znamy z pierwszej części gry. Podstawową różnicą jest to, że w drugiej części sagi gracz dostaje do eksploracji kilka wysp. Caldera, jak na razie pierwsza znana nam wyspa, zamieszkana jest głównie przez członków Inkwizycji, znów skupionych w Kryształowej Twierdzy. W tym miejscu rozpoczniemy grę naszym Bohaterem. Kolejną znaną z nazwy lokacją jest Antigua. Jest to miasteczko portowe bądź osada okupowana przez piratów, jednak jest to tylko nasz domysł.
Według zapewnień Piranha Bytes i Deep Silver, każda z wysp będzie się różnić od siebie klimatem, a co za tym idzie, pojawią się różne zwierzęta i rośliny żyjące tylko na danym środowisku. Na jednej wyspie ujrzymy tropikalny las, żar lejący się z nieba i gorący piasek.

gallery 31169 11 174789

 

Na kolejnej wyspie przyjdzie nam eksplorować teren pośród białej pokrywy śnieżnej. Jedna z wysp swym wyglądem odstraszy co poniektórych graczy a część na pewno przyciągnie do siebie. Sterczące z wody skały, brak zieleni i słońca, suche drzewa, mgły i opary…Słowem, idealna siedziba dla piratów.
med gallery 24484 17 74334

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zróżnicowanie klimatyczne na wyspach sprzyja pojawieniu się unikalnych dla każdej, gatunków zwierząt. Jednak część z nich będzie zapewne „uniwersalna” i spotkamy je w każdej lokacji. Pewne jest to, że Piranha Bytes zmiksowała gatunki zwierząt, czerpiąc wzory i pomysły ze świata fantasy jak i urzeczywistniając świat gry przez dodanie zwierząt występujących w realnych świecie, na przykład goryle, świnie, kury, zające. Na dzień dzisiejszy niema informacji o tym, ile będzie wysp. Możemy za to popuścić wodze fantazji i policzyć je sami. Skoro na każdej będą odwzorowane inne warunki klimatyczne więc prostym rachunkiem jest policzenie:

  • – mrocznej, wulkanicznej wyspy
  • – równikowego klimatu, typowej dżungli pełnej zieleni
  • – suchych, piaszczystych terenów
  • – zaśnieżonej, wiecznie skutej mrozem wyspy

Każda z wysp będzie miała własną stocznię i port co umożliwi graczowi szybkie przemieszczanie się po mapie świata. Nie wiadomo jednak czy gracz będzie sterował statkiem jako kapitan czy będzie na nim tylko jako „gość”. Możemy Was zapewnić, że w tej sprawie odpowiedź znajdziecie w zasobach naszego portalu.

 

Mapa Świata

gallery 24484 17 105186

Obrazki pochodzą z zapowiedzi Risen 2: Dark Waters w magazynie PC Games. Dzięki uprzejmości kolegów z Risen2.ru, możemy je obejrzeć

 

Znany świat składa się z dwóch kontynentów: Stare Imperium Północy, które w przewarzającej mirze leży w gruzach, i Arborea na południu. Między obydwoma lądami rozciąga się archipelag mniejszych i większych wysp.

Ostatnia z nich, na południowym krańcu, stanowi bezpieczną przystań Inkwizycji. Pozostałe terytoria Imperium, znajdują się na łasce Tytanów- nie wytrzymały naporu burzy.

Południowy archipelag Starego Imperium znany jest jako Southern Seas ( Morza Południowe). Wyspy rozciągają się na kilka mil morskich. Niektóre z nich zostały skolonizowane, podczas gdy inne pozostają dzikie i nie skażone przez cywilizację.

Wyspy Faranga i Gaurus, leżą na wschód od archipelagu. Gaurus, to wyspa, z której Bezimienny bohater wypłynął w podróż, zaś Faranga, to miejsce, gdzie przeżył on swoją pierwszą przygodę, walcząc z Tytanem ognia.

Arborea- na południu kontynentu, badania prowadzi Inkwizycja, przy okazji kolonizując tę część lądu. Dotychczas niewiele wiadomo na temat tego kraju. Jednak póki co, jest on oszczędzany przez Tytany, dlatego też stanowi ostatnią nadzieję ludzkości- miejsce gdzie można się schronić- dom.