okoinnosa
Romek
Gothic 2

Oko Innosa jest najpotężniejszym artefaktem w całym Gothic 2, nie licząc Świętej Aury Innosa. Tak czy inaczej, ten pierwszy amulet jest niezbędny do ukończenia wątku głównego gry

Na początku przygody Xardas każe nam go zdobyć, aby móc przeciwstawić się nadchodzącym armiom Beliara, prowadzonym przez groźne Smoki. W tym celu najpierw musimy udać się do miasta portowego, gdzie dowiadujemy się, iż Oko Innosa pilnowane jest w klasztorze Magów Ognia. Po wykonaniu kilku zadań dla Lorda Hagena i dostarczeniu dowodów od Garonda, na pojawienie się wojsk przeciwnika w Górniczej Dolinie, zostajemy odesłani do miejsca, w którym znajduje się poszukiwany przez nas przedmiot. W trakcie drogi powrotnej będą czekały na nas nowe niebezpieczeństwa. Beliar wysłał przeciw nam Poszukiwaczy, opętanych członków nie istniejącego już obozu sekty. Gdy dostaniemy się do Pyrokara, przywódcy Magów, dowiemy się, że artefakt został.. Wykradziony przez jednego z nowicjuszy. Rozpocznie się wtedy pogoń za złodziejem. Gdy wreszcie dotrzemy do Słonecznego Kręgu i pokonamy mrocznych magów, odzyskamy Oko, które jednak słudzy boga ciemności, zniszczyli. Aby je naprawić musimy załatwić nową oprawę oraz ponownie nadać mocy kamieniowi. Ażeby zbytnio nie odkrywać przed wami fabuły, ośmielę się oszczędzić informacji, jak to zrobić. Dodam tylko, że w ostatnim, szóstym rozdziale będziemy mieli możliwość pogadania z osobą, która ukradła artefakt z klasztoru.

Oko Innosa umożliwia posiadaczowi rozmowę ze Smokami. Aby ponownie naładować jego moc należy przy stole alchemicznym połączyć amulet ze smoczym sercem. Pyrokar uczy nas sposobu, w jaki to zrobić. Pamiętajmy, aby trzymać to świecidełko przy sobie do samego końca gry.