Romek
Gothic 2: Noc Kruka

W tym dziale, przedstawione są wszystkie nowe zadania z gry Gothic 2 Noc Kruka oraz w jaki sposób, można je rozwiązać.

Zadanie: 10 ziół dla Constantina Pracodawca Lester
Spotykamy Lestera, tak jak w Gothicu 2 i pytamy się go jak dostać się do miasta? On daje ci misje, dostarczenia ziół dla Alchemika Constantina. Zbieramy 10 ziół tego samego rodzaju, dajemy strażnikowi przed brama, misja wykonana.

Zadanie: Zaginieni Ludzie. Pracodawca Vatras, Lares, Lothar
Rozmawiamy z którymś z tych ludzi, oni cię informują o zaginionych ludziach. Próbujemy, oczywiście odnaleźć tych ludzi, chociaż, koniec tego zadania, znajduje się dopiero w Nowym Świecie. Musisz podążać śladem broni (łopat), i iść do przemytników, którzy znajdują się za farmą Bengara .Znajdujemy tam Elvricka, pilnowanego przez 3 bandytów,on powie ci gdzie jest druga grupa bandytów, jest ona za farmą Sekoba idziemy zabijamy bandytów, bierzemy list. Następnie, musimy udać się pod latarnie Jacka, gdzie znajduje się nasz kumpel Skip, musimy z nim pogadać, i wykonać misje Odebranie Trunku od Baltramar. Jak wykonamy tą misje to zaznaczy nam na mapie, siedzibę Dextera gdzie skończy się misja.

Zadanie: Droga pełna niebezpieczeństw. Pracodawca Aligator Jack
Znajdziemy go, na zachód od świątyni, musimy ciągle za nim podążać, dopóki do nas się do nas nie odezwie przed Kanionem.

Zadanie: Krąg Wody. Pracodawca Cavalord i Vatras
Po wykonaniu misji, zaginieni ludzie, czyli po zabiciu Dextera i kilku misji dla magów wody, otrzymujemy rozkaz od Vatrasa, by udać się do tawerny na spotkanie, więc idziemy do Tawerny, rozmawiamy z ludźmi i dostajemy szatę Pomocnika Magów Wody. Potem tylko idziemy do Laresa, a on zaprowadzi nas do Saturasa.

Zadanie: Lucja. Pracodawca Bromor
Bromor jeden z ludzi, pilnujących burdelu, opowiada nam o jednej dziewczynie Lucji – i o swojej pamiątce, złotym kielichu. Dowiadujemy się też, że Nadja miała chłopaka z którym, wybrała się na spacer, po pewnym czasie, okazało się że zaginęli. Musimy pójść, za farmę Sekoba i za jego farmą, znajdziemy obóz bandytów, którzy przemycają broń. Znajdziemy tam list od Lucji i Kielich, o którym opowiadał Bromor. Znajdziemy, także dowód że Fernando pewien człowiek z Górnego miasta, jest w to zamieszany. Teraz tylko wracamy do miasta i oddajemy kielich Bromorowi a Fernando ląduje za kratkami.

Zadanie: Strażnik Śmierci Pracodawca Mag Wody Myxir
Myxir, każe nam teraz udać się do Grobowca Quarhodrona, którego należy przebudzić z martwych, za pomocą tekstu który wręczył nam Myxir. Po przebudzeniu Quarhodrona, musimy odpowiedzieć kolejna na jego pytania:

1.Strażnik Śmierci
2.Wojownik
3.Kapłan
4.Wojownik
5.Mędrzec
6.Uzdrowiciel
7.A skąd ja niby mam to wiedzieć?
Quarhodron powinien być zadowolony.
Zadanie: Człowiek o dziwnym wyglądzie
Mówi się tu o piracie Gregu, któremu trzeba oddać swój strój farmera, a na pewno się opłaca mu oddać, po on bardzo ci później pomoże. Potem jest on przy Tawernie „Martwa Harpia” dajemy gostkowi 50 sztuk złota i zyskujemy przyjaciela i to jakiego:].Idziemy z nim do jaskini goblinów, bierzemy statuetkę Innosa i wybijamy gobliny (statuetka pomoże nam, dostać się do klasztoru), jeszcze tylko musimy wykopać kilofem złoto, oznaczone literą X, złoto dajemy Gregowi, i podążamy z nim na farmę Onara. On zaś każe nam wykopać jego skarby, mówi ci gdzie są i żebyś, je wszystkie przyniósł. Wszystkie skarby są na płaskowyżu, niedaleko farmy Bengara a jak masz dalej problemy, spójrz do działu o skarbach. Następnie musimy iść do Dextera, (jak masz niższy niż 6 poziom to potrenuj, bo niepokonasz Dextera),
Wypytujemy go o wszystko co się da, i następnie jeszcze raz do niego gadamy, bijemy go a tu nagle przybiega Greg do pomocy nam, razem z nim wybijamy wszystkich bandytów .Przy Dexterze znajdziemy list, który zanosimy do Vatrasa.

Zadanie: Riodrian Pracodawca Saturas
Po oddaniu Saturasowi ornamentów, każe nam iść do Riodriana Maga Wody, mag znajduje się głębiej w świątyni, wystarczy do niego pójść i z nim pogadać.

Zadanie: Portal Pracodawca Nefarius
Mag Wody Nefarius, każę nam znaleźć pozostałe 3 części ornamentu, które po połączeniu, otworzą portal do nowego świata. Najpierw udajemy się do Kamiennego Kręgu, tego za farmą Lobarta, spotkamy tam naszego kumpla Cavalorda, który nam pomoże, następnie otwieramy krąg przyciskając przyciska na skałach. Okaże sięże ornamentu nie ma, będziemy musieli pujść i pogadać z Lordem Hagenem, który da nam część ornamentu. Później idziemy do Laresa, z którym idziemy do lasu, po kolejną część ornamentu, z Kamiennego Kręgu który otwieramy, wyskakuje nam Kamienny Strażnik, którego zabijamy. Bierzemy ornament i idziemy do kamiennego kręgu na farmie Sekoba, podobna sytuacja co w poprzednim kręgu. Otwieramy go i znowu wyskakuje nam Kamienny Strażnik zabijamy go i bierzemy ornament. Jak zdobyłeś wszystkie ornamenty, idziesz z tym do Nefariusa i zadanie wykonane.

Zadanie: Strój Bandyty Pracodawca Saturas
Od jednego z Magów Wody, dowiadujemy się w jaki sposób, można dostać się do obozu Bandytów. Udajemy się na zachód i spotykamy Jacka Aligatora, który zaprowadzi nas do obozu Piratów. Idziemy na początku, prowadzi nas w ślepy zaułek, zabijamy z nim szczury, wracamy się i idziemy dalej, po drodze spotykamy pirata z którym, warto pogadać. Prowadzi on nas do pewnego Kanionu, zatrzymuje się i mówi, że obóz jest przed Kanionem. Jak już dojdziemy, trzeba zapłacić jednemu typkowi za wejście, możemy wejść do środka, jak mu zapłacimy (kwotę można zmniejszyć, gadając z nim) lub wykonać misje „Wieża” na początku jesteś sam, i musisz wykopać 3 bandytów, najłatwiej będzie ich wybić, z czarów ognia. Jak zrobimy tą misje, płacimy 100 sztuk złota i włazimy, kierujemy się do głównego budynku, z piracką Flagą. Przed wejściem stoi strażnik, którzy nie chcą nas wpuścić do środka. Lejemy go lub jak mamy kasę przekupujemy, zabrać jemu klucz i okraść całą chatę, albo jest też inny sposób, w kanionie jest kopalnie gdzie są pełzacze, jest tam także skarb, po wykopaniu jego znajdujemy księgę Francisa, czytam ja, pokazujemy ją mu i daje nam klucz. Jak wychodzimy, spotyka nas Greg, i wysyła na ciężkie roboty, strażnika Fransisa. Greg daje nam strój Pirata,i każe nam z wybraną drużyną, wybrać się na polowanie, celem mają być Brzytwy. Po wykonaniu tej misji Greg, kieruje nas do jednego ze swoich ludzi, dostajemy strój Bandyty i możemy się udać do Obozu Bandytów.

Zadanie: Polowanie na Brzytwy Pracodawca Greg
Greg, każe nam wybrać się na polowanie i upolować Brzytwy, więc bierzemy jedną z drużyn, najlepiej wziąć drużynę Skipa ponieważ, jest najsilniejsza, ma po prostu wielu siłaczy. Idziemy do kanionu, na północ zabijamy Brzytwy i wracamy do Grega.

Zadanie: Złoty Kompas Pracodawca Garett
Pewnien kupiec piratów, każe nam znaleźć kompas Grega, który znajduje się na południe od obozu, zakopany pod piachem, oczywiście musimy posiadać kilof i uważać na płonące jaszczury, które znajdują się na plaży. Jak dojdziemy do miejsca odkopujemy kompas, wracamy do obozu i oddajemy go kupcowi.

Zadanie: Paczka Stali Pracodawca Huno
Huno mówi żebyśmy, udali się do bandyty imieniem Juan i kupili od niego stal, znajdujemy go na południowym wschodzie bagien w jaskini.. Jak go znajdziemy, kupujemy stal lub zabijamy go i wracamy spowrotem do Huna.

Zadanie: Paczka Wytrychów Pracodawca Fisk
Fisk, mówi żebyśmy zabrali, paczkę wytrychów Juanowi i przynieśli go do niego, więc idziemy na południowy wschód bagien, zabieramy mu paczkę i wracamy spowrotem do Fiska.

Zadanie: Pełzacze Pracodawca: Ganz
Ganz mówi nam o pełzaczach które zajęły jeden z szybów. Musimy je wszystkie pozabijać i mieć w zapasie, trochę miksturek leczniczych . Jak zabijemy je przychodzi do nas Bloodwen, gadamy z nim zabijamy go, i odcinamy głowę, którą niesiemy do Thorusa.

Zadanie: Handel Grogiem Pracodawca Skip
Pirat Skip, zleca nam zadanie znalezienie zaginionych handlarzy grogów. Idziemy nad jezioro, które znajduje się na wschód od obozu Bandytów i szukamy jaskini. Wspinamy się nad tą jaskinie, i znajdujemy ciała 2 nieżywych piratów. Od jednego zabieramy pierścień, który musimy dać dla Malcmola. Idziemy później do Skipa, mówimy mu o 2 nieżywych piratach, przynosimy 20 butelek Grogu, które musimy kupić albo zebrać. Jeszcze tylko musimy znaleźć mordercę, który znajduje się w obozie bandytów. Jest nim Juan.

Zadanie: Polowanie na Bagnie Pracodawca Franco
Franco jeden z bandytów mówi nam, że jeżeli zdamy jego próby, załatwi nam wejście do obozu Bandytów. Każe nam najpierw, znaleźć człowieka imieniem Logan, którego znajdziemy w północnej części Bagien koło jaskini. Idziemy do niego gadamy z nim i udajemy się na polowanie Błotnych Węży, zabijamy Lou w którym znajduje się klucz do gospody, zabieramy go idziemy do Franca, a on zleca nam kolejne zadanie.

Zadanie: Relikwia Pracodawca Saturas
Saturas daje nam misje, znalezienia śladów starożytnej kultury, musimy po prostu przynieść tablice z grobowca kapłanów Adanosa. Droge i położenie grobowców opisze nam Mag Wody, Riordian.

Zadanie: Domy Pradawnych Pracodawca Riordian
Musimy znaleźć wszystkie domy, pradawnych wojowników i kapłanów. Riordian opisze ci dokładnie ich położenie, musisz te domy odnaleźć oraz pozabijać, wszystkie potwory.
Zadanie: Wieża Pracodawca Jeden z Piratów
Wieża piratów, została zajęta przez Bandytów a wszyscy piraci zostali zabici, musisz pójść na południowy – wschód od obozu piratów, oczyścić wieże i wrócić spowrotem do pirata. Najlepiej, jak masz mały level zabij ich z daleka, kusza, łuk lub czary.

Zadanie: Kamienna Tablica na Bagnach Pracodawca Franco
Franco, każe nam pogadać z Endgorem, którego znajdziemy na południe od Bramy obozu Bandytów. Rozmawiamy z nim i udajemy się do Grobowca Pradawnych Kapłanów Adanosa, który znajduje się na południu bagna na wyżynie, zabijamy Kamiennych Strażników, bierzemy tablice i wracamy z powrotem do Franca. Franco mówi nas że nas po prostu wykorzystał, żeby zdać swoje zadanie, więc zabijamy go bierzemy z jego ciała tablice, i wchodzimy do obozu Bandytów.

Zadanie: Lekarstwo dla Fortuna Pracodawca Fortuno
Spotykasz Fortuna a on nie chce z tobą gadać, mówi coś ciągle o zielonym nowicjuszu, więc bierzemy z jego skrzyni recepturę i robimy tego skręta. Fortuna zacznie nam opowiadać o sobie ale, wciąż nie jest wyleczony. Idziemy do zrywacza ziela, imieniem Miguel. Gadamy z nim i pytamy o lekarstwo dla fortuna i daje nam recepturę na lekarstwo, zbieramy składniki i robimy ponownie lekarstwo. Po zebraniu składników robimy napój na stole alchemicznym i dajemy to Fortuno misja wykonana. Żeby zrobić dobrą miksturę, musisz umieć pozyskiwać, wydzielinę z żądła krwiopijcy.

Zadanie: Kamienie Ogniskujące Pracodawca Merdarion
Od Maga Wody dowiadujemy się o aktywacji piedestałów teleportacyjnych. Mówi nam żebyśmy, spróbowali je aktywować. Na początek daje nam jeden z kamieni. Kamienie, które znajdziemy oraz ten, który mamy wstawiamy do portalu do nowego świata. Kładziemy kamień na piedestał a on się aktywuje. Teraz musimy znaleźć pozostałe kamienie, oto miejsca ich położenia:
-Świątynia na Środku Mapy
-Kanion
-Bagna
-Obóz Bandytów
-Południowe zbocza

Zadanie: Zaginiony Przyjaciel Pracodawca: Malcmol
Jeden z piratów Malcmol mówi nam o swoim przyjacielu Owenie, opowiada nam, że zaginą a my mamy go odnaleźć. Owen znajduje się w pewnej przepaści. Skaczemy w dół do groty, która znajduje się na poziomie pracodawcy, zabijamy topielce obszukujemy ciało Owena i wracamy do Malcmola, misja wykonana.

Zadanie: Piedestały Teleportacyjne Pracodawca: Cronos
Cronos, każe nam sprawdzić teleporty na obrzeżach martwej harpii. Wszystkie one są połączone jedną siecią, a ty musisz je uaktywnić i sprawdzić. Wystarczy że będziesz wchodził w nie, i zaraz z powrotem wychodził. Teleportujesz się tyle aż cię wrzuci na piramidę.

Zadanie: Napój Lou Pracodawca: Snaf
Snaf mówi nam, że jego pomocnik gdzieś zaginą, daje nam przepis i prosi, żebyśmy zrobili dla niego napój. Musimy zebrać składniki ale po co? Idziemy do pirata, który się tym zajmuje, płacimy mu kasę a on nam robi ten napój. Wracamy do Snafa dajemy napój, misja wykonana.

Zadanie: Nielojalni Pracodawca: Esteban
Esteban głowa bandytow z dolnego miasta, skarży się na nielojalnych typków z jego paczki. Każe nam rozwiązać ten problem, ale tak naprawdę my go będziemy wrabiać :]. Najpierw gadamy o tej sprawie z kopaczami o tej sprawie. Idziemy później do Paula ciągle do niego gadamy, i go denerwujemy, aż nam coś powie o nielojalnych ziomkach. Musimy zabić Senyana, żeby dowiedzieć się trochę, więcej o nielojalnych. Przestraszony kopacz opowiada nam, wszystko co wie tej sprawie. Dowiadujemy się że , jest nim Huno, idziemy do niego gadamy z nim, ten kieruje nas do Fiska. Fisk powie nam o planie zabicia Estbana na który warto się zgodzić. Idziemy do Estbana i mówimy, że jest taki gośćiu w tawernie, który jest nielojalny, on wysyła swoje straże które Fisk pozabija a my zajmujemy się Estbanem. Zabijamy gościa i wracamy do Fiska misja wykonana:].

Zadanie: Uwolnić Zaginionych
W kopalni znajdziemy rozwiązanie misji zaginieni, którzy są w niej uwięzieni. Gadamy ze strażnikami i z jednym z zaginionych o imieniu Patrick. Następnie spotykamy Bloodwena z g1 gadamy z nim, zabijamy go i odcinamy głowę, którą pokazujemy dla Thorusa a ten uwalnia zaginionych. Możemy pokazać ją od razu dla strażnika, pilnującego ziomków, wtedy będzie szybciej, uwalniamy ich i misja wykonana. Możemy dostać się dzięki niej, do pomieszczenia kruka gdzie znajdziemy ciężki pancerz strażnika, z g1.

Świątynia Adanosa – jak ominąć pułapki
1 pułapka
Przed nami pułapka z kolcami, ale można ją ominąć. Trzeba naciskamy w kolejności guzik, środkowy, ten na lewo i na końcu prawy drzwi się otwierają.

2 pułapka
Podobna do tej pierwszej tylko, że kolce są na ziemi. Wystarczy wybrać odpowiedni korytarz, idziemy pierwszym korytarzem od prawej strony.

3 pułapka
Przed nami zapadające się płytki, musimy stanąć na właściwy, żeby pójść dalej. Musimy wejść na czarne miejsce przy ścianie po lewej i biec jak najszybciej, przeskakujemy opadające zapadnie.

4 pułapka
Przed nami ostatnia pułapka, musimy wybrać właściwą dzwignie. Stajemy na środku zakrwawionego pokoju, gadamy z duchem, który jest niedaleko nas, który nam pomoże, naciśnie, odpowiednią dzwignie. Po otwarciu się drzwi wchodzimy by zgładzić kruka, pomagają mu kamienni Strażnicy ale jak zabijemy kruka, to Strażnicy sami padną, po zabiciu Kruka, teleportujemy się do Saturasa.