Romek
Risen 2: Mroczne Wody

ripten

Coraz bliżej GamesCom’u w niemieckiej Kolonii, coraz więcej słychać o Risen 2: Dark Waters. Kolejna zapowiedź gry tworzonej przez Piranha Bytes pojawiła się w anglojęzycznym serwisie Ripten Videogame Blog. Trzeba przyznać, że autor najwidoczniej już wczuł się w rolę pirata pisząc tekst. Z tekstu dowiemy się dokładniejszego określenia czasu rozgrywki jak i na wpół niejasnego zapewnienia, że pojawią się pewne postacie – nieodzowne – w świecie piratów. Przetłumaczoną przez naszą Redakcję zapowiedź znajdziecie w rozszerzeniu newsa. Zapraszamy do przeczytania!

Dyskusja na forum

 

 

Risen 2 zaoferuje nam 35-50 godzin pirackiego RPG, własnych statków, zabójcze papugi, dziewki i prostytutki.

Tak, to wszystko i jeszcze więcej!! Yarrrr

czach

Piranha Bytes próbuje z Risen 2 stworzyć na świecie, pierwszy, otwarty świat pirackiego RPG i nie zamierzają odcinać się od niczego, co do tej pory poznaliśmy. Zapomnij wszystko to, co wiesz o Risen 1 (szczególnie w jaki sposób ukazał się na konsole) i skup się na fakcie, że ta gra pozwoli Ci na swobodną podróż po bujnych wyspach, plądrowanie łupów, rekrutowanie załogi na Twój własny statek, trzymanie podwójnych pistoletów, podrywanie dziewek i wystrzeliwanie papug w ludzi.

Polly, chcesz więcej? Tak, tak chce.

Byłem na spotkaniu z Deep Silver (wydawcy Risen 2) następnego dnia po powrocie z Quake Con, gdzie byli zachwyceni możliwością odpowiedzenia na parę moich pytań oraz reszty dociekliwych drani z prasy.

 

gallery 26068 17 230357

 

Daniel Oberlerchner, brand manager Deep Silver ( również znany jako gość, który prezentował Risen 2 na targach E3 i GDC) był zadowolony informując maniaka gier RPG o fakcie, że pojawi się dużo przedmiotów i możliwości ich dopasowywania w Risen 2. Będą raczej hardcore’owym graczem RPG, lubię, kiedy każdy pojedynczy element ekwipunku, który kupię bądź sprzedam, będzie widoczny na mojej postaci. Wiecie, mogę z siebie zrobić kompletnego idiotę i/lub wyglądać nie na miejscu jak to tylko możliwe. Szczęśliwie, będziecie to mogli osiągnąć w Risen 2 gdzie będzie mnóstwo sprzętowych opcji dostępnych na początku gry, tak jak kupcy w bród kupujący i sprzedający nowy towar, hurrra. Nawet lepiej, będziesz mógł zobaczyć jak wygląda dana część ekwipunku na Twojej postaci przed jego kupnem. Pomyśl o tym, jak o domu aukcyjnym w World of Warcratft.

Zapytałem również o statki. Okręty odegrają ważną rolę w grze i gdy będziesz podróżował, by wykonać zadanie, będziesz mógł kupić większy i lepszy statek dla swojej załogi. Na projekt mechaniki statku mocno wpłynęła Normandia z serii Mass Effect. Więc możesz oczekiwać miejsc, gdzie możesz zmienić sprzęt, przejrzeć swoje zadania, rozmawiać z twoją załoga czy wytyczać nowy kurs. Tylko nie spodziewaj się wolnego żeglowania naokoło jak w Two Worlds 2, podczas gdy podróż pomiędzy porośniętymi bujną roślinnością wyspami w Risen 2 polegać będzie na wyświetlaniu cutscenek za każdym razem, gdy wybierzesz nowy cel. Jednakże, nie myślę, żeby ktoś narzekał na zaczerpniętą mechanikę z Mass Effect przez Piranha Bytes, ludzie zdają się dostrzegać i pojmować jak to działa w tej serii, aye?

 

gallery 13159 17 76908

 

Innym interesującym elementem, który się pojawić są…papugi. Czym byłaby piracka gra bez papug?! Cóż, najwidoczniej w Risen 2 będziesz mógł trenować papugi i używać ich do ataków na swoich przeciwników. Dla przykładu, możesz odpalić „Polly Walnuts” ( nie przejmuj się nazwą mojej papugi) na przeciwnika, by go zdezorientować i wykorzystać uzyskany czas na…no nie wiem…na wyjęcie swojej flinty i rozwaleniem go na kawałeczki. Yarr!! Cała ta mechanika z papugami wydaje się być w porządku i interesującym będzie to zobaczyć w grze. Najwidoczniej, możesz również podnieść umiejętność, dzięki której masz możliwość przejęcia małp by obrabowały ludzkie chaty nocą…ale to brzmi tak dziwacznie, że nie odważyłem się drążyć dalej tej sprawy. Zwariowani Niemcy są zwariowani…

W końcu, ale zdecydowanie nie ostatecznie, zadałem jedno, bardzo ważne pytanie:

„Czy w Risen 2 pojawią się dziewki i dziwki, i czy będzie można ich 'skosztować’?!”

„Cóż to były za rodzaj Pirackiej gry, jeśli tego nie mógłbyś zrobić?!” – odpowiedział Michael Ruve

Yarrr!! I to jest to, o czym mówię.

Tutaj jeszcze większy teaser:

{youtube}rTTTjw9rfp8{/youtube}

Więc, to na tyle. Zaintrygowani już? Michael wspomniał również, że gra będzie obejmowała 35-50 godzin rozgrywki, co jest świetne w realiach, gdzie w większości światów RPG, poza uniwersum TES, czas rozgrywki zdaje się być boleśnie krótki.

Rozglądajcie się za Risen 2 w okolicach pierwszego półrocza 2012 roku, ale do tamtego czasu, spójrzcie na resztę tych screenów, majtku!!… YARRR!!

GALERIA Risen 2: Dark Waters

Źródło: ripten.com