Romek
Risen 2: Mroczne Wody
Do premiery Risen2 : Dark Waters, pomimo nadal nieznanej daty, coraz bliżej. Postanowiliśmy przybliżyć Wam ważne dla fabuły gry postacie. Część z nich poznaliśmy w pierwszej części Risen bądź o nich słyszeliśmya z resztą z nich Bohater będzie miał okazję poznać dopiero w kolejnej części. Pierwszych NPC poznaliśmy z zapowiedzi w magazynie PC Games, kolejne postacie będą dodawane do tego artykułu wraz z opublikowaniem informacji o nich.

 

 

Greg Stalowobrody

 

 

Gregorius (Greg) Stalowobrody

 

Mimo, iż nie spotykaliśmy go osobiście w poprzedniej części wiele osób wie, że jest on piratem oraz ojcem Patty. Od jego córki dowiadujemy się o przetrzymywaniu pirata jako zakładnika oraz o odkryciu przez Grega sposobu na podróżowanie mimo straszliwych sztormów na morzu oraz ataków morskich bestii na statki. Piranha Bytes nie ujawniło do tej pory informacji o tej postaci, wiadomo tylko, że będzie ważną postacią w Risen 2: Dark Waters.

 

 

 

 

   


  Patty

 

Patty
Dziewczyna, którą można kojarzyć z pierwszej części, gdzie pomagaliśmy jej ze skarbem Stalowobrodego. Uciekła z mapą swego ojca, by odnaleźć skarb pirata. Gdy spotykamy ją ponownie jako rozbitka na skalnym nadbrzeżu, ta informuje, że Greg jest przetrzymywany jako zakładnik. Dowiadujemy się, że stary pirat znalazł sposób na żeglugę przez oceany mimo szalejących sztormów oraz ataków potworów z morskich głębin. Oczywistością staje się udzielenie pomocy dziewczynie i ponowne uratowanie świata.

 

 

 

 

 

   


Carlos

Carlos

 

Stary znajomy z „jedynki”, gdzie był komendantem miasta portowego na wyspie Faranga. Dokładnie tą samą funkcję pełni na Calderze, jednej z wysp, na których przyjdzie nam zacząć rozgrywkę w Risen2:Dark Waters. Właśnie ta osoba na samym początku przychodzi do naszego bohatera z pewną prośbą. Komendant chciałby, aby pomóc mu w poskromieniu chaosu, który powstał na skutek rozboju przy rozkradaniu wraku statku.