Romek
Risen 2: Mroczne Wody

  deep_silver_log

Dzisiaj Deep Silver wraz z Piranha Bytes opublikowało oficjalną notkę prasową na temat nowej produkcji twórców sagi Gothic – Risen 2. Przypomnę, że do dzisiaj wszelkie informacje o drugiej części Risen pochodziły z drugiej ręki (od zagranicznych fanów) z angielskich tłumaczeń zapowiedzi PC Games bądź ze strony gry na Facebooku. Treść oficjalnej notki po raz kolejny zaskakuje. Okazuje się bowiem, że wbrew temu, co można przeczytać w magazynie PC Games ( bohater osamotniony przebywa na Calderze, stroniąc od wydarzeń) , nasz Bezimienny heros jest członkiem Inkwizycji, wysłanym na archipelag wysp by zbadał fenomen nagłego pojawienia się tam wielu potworów z głębin. Znajomy scenariusz? Wszystko wskazuje na to, że to my będziemy w Risen 2 pełnić rolę Inkwizytora Mendozy z pierwszej części gry.  Pełne tłumaczenie oświadczenia prasowego znajdziecie w rozwinięciu newsa. Zapraszamy do zapoznania się z nim i dyskusji na forum.

 – Wyraź własne zdanie o grze

 – Notka prasowa na Deep Silver

 

DEEP SILVER UJAWNIA RISEN 2™: DARK WATERS

Zespół Piranha Bytes odkrywa dziewicze tereny.

21 luty 2011 – Hampshire, Wielka Brytania. Dzisiaj Deep Silver i Piranha Bytes oficjalnie ogłaszają ujawnienie prac nad nową grą – Risen 2™: Dark Waters, następcę popularnego RPGa Risen™. Wraz z rozwiniętymi ustawieniami, świeżą historią oraz postaciami oraz nowszymi rozwiązaniami technicznymi, Risen 2 będzie dalej kontynuował sukces Risen na całym świecie.

Gra została osadzona w kilka lat po wydarzeniach z zakończenia Risen, gdzie powstający Tytani zniszczyli świat oraz doprowadzili gatunek ludzki prawie do wyginięcia. W tym samym czasie przerażające stwory powstały z głębin mórz, by swoimi atakami spowodować zamarcie ruchu statków na morzu. Bohater, teraz jako członek Inkwizycji, został wysłany z misją znalezienia sposobu na powstrzymanie chaosu spowodowanego przez potwory z głębin. Jego zadanie rozpoczyna się od zasłyszenia plotek, że piraci przebywający na południowych wyspach znaleźli sposób na pozbycie się stworów raz na zawsze oraz położenie kresu ich terrorowi.

Wraz z całym nowym pirackim motywem gry, Risen 2: Dark Waters ma na celu połączenie tych najbardziej popularnych, klasycznych mechanizmów RPG z oryginalnego Risen ze świeżym tłem i ustawieniami na wielkich, zróżnicowanych, wyspiarskich lokalizacjach. RPG z widokiem trzeciej osoby zostało osadzone w mrocznym i zapiaszczonym uniwersum, Risen 2: Dark Waters zawiera najbardziej pożądane elementy z oryginalnego Risen, z wieloma sposobami na rozwiązanie wyzwań,  pozwalających graczowi kształtować świat poprzez własne decyzje. Te wybory pozwolą odblokować nowe ścieżki, specjalne i dodatkowe umiejętności dla głównego bohatera. Wraz z silnie interaktywnym otoczeniem oraz pełnym cyklem dnia i nocy mającym duży wpływ na wygląd świata gry, Risen 2 będzie, jak dotąd, najbardziej pochłaniającym RPG na świecie. Ten gorąco wyczekiwany następca Risen będzie dostępny w ogólnoświatowej sprzedaży na konsole i PC. Dla lepszego zagłębienia się w Risen 2: Dark Waters, na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć trzy nowe ilustracje, które dają pierwszy wgląd na nowy, piękny świat –  www.risen2.com.

Oficjalna strona: http://www.risen2.com
Facebook: http://www.facebook.com/risengame
Społeczność: http://forum.deepsilver.com