Dark Fenix
Gothic Remake Modyfikacje Seria ELEX Seria Gothic Wiadomości

Rok 2019 za nami, czas na szybkie podsumowanie wydarzeń związanych z Piranha Bytes i grami z serii Gothic.

Dzieje Khorinis i Kroniki Myrtany ogłaszają datę premiery…

… co prawda jest to jedynie podanie ogólnego terminu jakim jest „rok 2020” ale oznacza to, że „widzimy światełko w tunelu” i cała produkcja obu modyfikacji jest bliżej końca niż się nam wydaje.
Dodatkowo Kroniki Myrtany już w 2020 (dokładniej 1 stycznia) poinformowały, że celują w przełom trzeciego i czwartego kwartału jako datę premiery

NEWS

THQ Nordic przejmuje Piranha Bytes

22 maja ogłoszono, że Piranha Bytes została wykupiona przez THQ Nordic. Oprócz samego studia nabyto również prawa do wszystkich gier PB, czyli Gothic, Risen i ELEX.
Jednocześnie Piranha Bytes zachowała niezależność i w dalszym ciągu ma swobodę twórczą.

NEWS

Nowy System Pack

Wersja 1.8 ujrzała światło dzienne. Po dwóch latach czekania otrzymaliśmy naprawę kilku irytujących błędów. Poprawiono rzucanie czarów na bliską odległość. Zbyt wysoki FPS nie powoduje już problemów ze wspinaniem. Dodano kompatybilność z Gothic Sequel. Więcej informacji znajdziecie w naszym newsie.

Gothic Remake

Jest to najprawdopodobniej najważniejsza informacja minionego roku. THQ po przejęciu Piranha Bytes postanowiło zbadać rynek pod względem zainteresowania marką Gothic. W tym celu stworzono grywalne demo remaku pierwszej części Gothica. W grę może zagrać każdy kto posiada jakąkolwiek produkcję PB. Rozgrywka obejmuje rozbudowany obszar placu wymian, a w nim kilka różnorodnych zadań.

News o Gothic Playable Teaser

Doktor Borginson wraca do nagrywania

Doktor Borginson po rocznej przerwie postanowił ponownie tworzyć materiał o tematyce Gothica i nie tylko. Kilka dni po głoszeniu mogliśmy już oglądać nowy materiał. „Kilka CIEKAWOSTEK z powstawania GOTHIC„, „„PLANOWALIŚMY w grze JAZDĘ KONNĄ” – Ciekawostki o GOTHIC 3” to najnowsze produkcje na jego kanale.

Nowe modyfikacje

Mimo, że pierwsza część Gothica została wydana prawie 20 lat temu, to scena moderska dalej aktywnie działa i tworzy kolejne ambitne modyfikacje. W 2019 wydano m.in. Dolina Zombi 2.0, Cienie Przeszłości, Potępieni i Ucieczka.

Co czeka nas w 2020?

Przede wszystkim pod koniec roku odbędzie się premiera Dziejów Khorinis i Kronik Myrtany. Dwie ogromne modyfikacje z nadmuchanym do granic możliwości balonikiem hypu, tylko czy zdołają udźwignąć własną renomę? Miejmy nadzieję, że TAK 😉 Piranha Bytes poinformuje o swoim nowym projekcie, którym najprawdopodobniej jest ELEX 2. THQ Nordic ogłosi czy zamierza się zajmować nowym produktem z serii Gothic oraz czy będzie to Remake, Sequel a może Gothic 4?

Pewne jest tylko, że rok 2020 przyniesie nam wiele emocjonujących chwil 😀

Powiązane Wpisy