Romek
Wiadomości ArcaniA: Gothic 4

Dzisiaj, wydawca gier na konsole Xbox i PS3, DreamCatcher Games oraz wydawca gry Arcania: Gothic  – firma Jowood wydały oficjalne oświadczenie w sprawie ogólnego zarysu gry oraz jej premiery. Co w tej notce prasowej? Między innymi, oficjalnie potwierdzono już od dawna znaną nam fabułę. Akcja Arcania: Gothic 4 rozgrywać się będzie 12 lat po wydarzeniach znanych nam z Gothic 3. Myrtaną rządzi dawny bohater sagi – Bezimienny vel król Rhobar III, obecnie tyranizującego cały kontynent. Potwierdzono, że nasz nowy bohater jest pasterzem na wyspie Feshyr. W oświadczeniu oficjalnie potwierdzono wydanie Arcania: Gothic 4 w trzecim kwartale 2010 roku. Wciąż jednak jeszcze nie znany dokładnej daty.

Co ciekawe, do oświadczenia dołączono 13 screenów z wersji gry na Playstation 3.  Były one już wcześniej publikowane na różnych zagranicznych serwisach, o czym informowaliśmy  (News 1, News2). Jednak te dołączone do oficjalnej notki są w lepszej rozdzielczości.  W rozwinięciu newsa pełne tłumaczenie oficjalnego oświadczenia JoWood i DreamCatcher Games


Tłumaczenie oficjalnego oświadczenia:
Londyn, 26 Kwiecień: DreamCatcher Games i grupa JoWood opublikowały dzisiaj nowe obrazki z nadchodzącej gry RPG „Arcania: Gothic 4”. Najnowsze wydarzenia w odnowionej sadze Gothic osadzone są w 12 lat po wydarzeniach znanych z „Gothic 3″, ponownie zapraszają graczy do fantastycznej podróży po zmienionym przez wojnę świecie. Dawny, bezimienny bohater, który po koronacji tytułuje się królem Rhobarem , dowodzi wyszkolonym wojskiem w Myrtanie i Wyspach Południowych. Na szczęście, nie wszyscy poddani żyją w strachu oraz posłuszeństwie królowi, pojawił się nowy bohater, z zadaniem do wykonania w starym stylu: Pozornie skromny pasterz z wyspy Feshyr postanawia wyruszyć w długą i niebezpieczną podróż do królewskiego pałacu.

” Dodanie nowego bohatera je jest tylko kontynuacją zdarzeń w fabule gr, również pozwala nam na dodanie nowych pomysłów, koncepcji do gry” mówi Clemens Schneidhofer, koordynator PR w grupie  JoWood. „Widok twojego dawnego bohatera w roli szalonego króla, jest stymulującym zwrotem w fabule sagi Gothic, który widzimy. Gracze będą musieli być ostrożni przy decyzjach komu zaufają. Gothic zawsze był znany z nieprzewidywalnej linii fabularnej”

Arcania: Gothic 4 będzie dostępny w wersji na PC, oraz po raz pierwszy na PS3 i XB360 w trzecim kwartale roku.