Romek
Wiadomości

Zaskakujący obrót przybiera historia losów sagi Gothic. Wygląda na to, że trudna sytuacja JoWood nie musi przełożyć się na równie trudną sytuację Uniwersum. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pełne prawa do Gothica powrócą w ręce studia Piranha Bytes!. W 2007 roku, gdy w fazie produkcji pojawiła się kolejna część sagi, czyli Gothic 3, pomiędzy JoWood a Piranha Bytes doszło do sporych różnic zdań odnoszących się do kierunku w jakim ma rozwinąć się trzecia część. Jak wiemy ta sytuacja zakończyła się finalizacją współpracy pomiędzy stronami po wydaniu gry. Od tamtego czasu częściowe prawa do publikowania marki Gothic utrzymywały się również w rękach Styryjskiego wydawcy. Wkrótce ma się to zmienić.

Mike Hoge (PB): Odzyskamy prawa do marki Gothic po zakończeniu produkcji Risen 2: Dark Waters. Dlaczego? Ponieważ prawa do marki odsprzedaliśmy naszemu ex-wydawcy tylko na określony okres czasu.

Wygląda na to, że pojawi się idealna okazja na stworzenie kolejnej części sagi przez Piranha Bytes. Gothic 5? To niesamowita wiadomość zwłaszcza po słabo punktowanej przez graczy i specjalistów Arcania: Gothic 4 wydanej przez studio Spellbound. Czas pokaże czy piranie przywrócą blask Universum Gothica. 

Źródło: www.gamestar.de