dwudziestolecie
Romek
Wiadomości Gothic

Czas płynie nieubłaganie, obserwujemy to nie tylko po nowych siwych włosach na skroniach. Kto by pomyślał te dzwadzieścia dwa lata temu, że pewna gra RPG wydana przez małe niemieckie studio, zapisze się na stałe w pamięci graczy z całego świata.

Zanim przejdziemy do właściwej części wpisu, warto cofnąć się do przedostatniego dnia grudnia zeszłego roku. Na łamach naszego portalu informowaliśmy was wtedy o tajemniczym screenie, który opublikowany został przez oficjalny profil Gothic Game na Twitterze. Wzbudził on wtedy sporą sensację. Gothic 2 na Switch? Dostaliśmy zdjęcie, na którym widać włączoną grę Gothic 2 na konsoli Nintendo Switch.

G2 Switch
Zdjęcie z grudnia 2022.

Dzisiejsza sytuacja jest swego rodzaju kontynuacją tamtego wpisu, sam administrator oficjalnego Discorda Remaku wspomina o tym bez ogródek. Natomiast pełna treść wpisu na Twitterze brzmi:

Tego dnia w 2001 roku światu została przedstawiona gra, która urzekała graczy przez wiele lat.
Jako mały prezent dla wszystkich postanowiliśmy 'pstryknąć’ i zaprezentować coś nieco innego. Czekajcie na dalsze informacje!

Jest to jawne nawiązanie do przenośnej konsoli od Nintendo.

FrRzgx WAAcal 3 1
Tajemniczy screen udostępniony dziś w mediach społecznościowych.

Śmiało można potwierdzić, że jest to screen ingame z konsoli Nintendo Switch. Widzimy tutaj okno ekwipunku podzielone na kategorie, sloty szybkiego wyboru po lewej stronie i w dolnej części ekranu zmarkowane przyciski z pada.

Łącząc kropki z ostatnich wydarzeń dziejących wokół Gothica, Piranha Bytes i THQ Nordic, możemy podejrzewać, że wydanie pierwszych Gothiców na Switcha i prawdopodobnie inne konsole (obok premiery Risena na konsole), jest częścią stategii wydawniczej asset care stosowanej przez THQ Nordic. Wspominał o tym Florian Emmerich w ostatnim wywiadzie udzielonym dla serwisu Game Rant.

Oczywiście to tylko moje domysły, a po dwóch screenach na twitterze nie można tego jeszcze stanowczo potwierdzić. Jedno jest pewne. Dzisiejsza rocznica rzuciła nowe światło na sagę Gothic.

Gothic Game na Twitterze