Romek
Wiadomości

Całkiem niedawno na Facebookowym koncie studia Deluxe Media zajmującym się tworzeniem soundtracków do gier i filmów pojawił się zaskakujący wpis jakoby miało się ono zajmować produkcją ścieżki dźwiękowej do kolejnej części sagi Risen tworzonej przez Piranha Bytes.

Nowa muzyka Risen 3 od nas!  Kolejna część sagi „Risen” jest już zaopatrzona w muzykę z naszej agencji. – Dluxe Media

Czy można tutaj mówić faktycznie o kontynuacji? Piranha Bytes zareagowała bardzo szybko dementując powstałe plotki. Zaprzeczają informacjom o zawarciu umowy pomiędzy firmami.

Nie znamy tej firmy – nie podpisaliśmy z nimi żadnej umowy. Nawet jeśli tak napisali, to nieważne, ponieważ możemy pracować nad Risen 3, Gothic 5 czy chociażby -1, a sama informacja jest plotką. – Michael Rüve (PB)

Co ciekawe, do informacji, która pojawiła się na stronie studia dołączono obrazek przedstawiający podtytuł nowej gry PB.

480890 420265498060796 61966750 n

Jednak przedstawiona grafika to fanart, który został stworzony w niedługim czasie po wydaniu drugiej części gry, co poddaje pod wątpliwość wiarygodność całej informacji. Co ciekawe w niedługim czasie po publikacji kontrowersyjny wpis zniknął ze stron Deluxe Media, jednak dyskusja w sieci na temat kolejnej gry od PB rozgorzała na dobre. Być może to tylko sprytny zabieg marketingowy mający na celu podgrzewać zainteresowanie sprawą, jednak najbliższe miesiące zapewne wyjaśnią jakie plany ostatecznie zrealizuje zespół Piranha Bytes.