Dark Fenix
Gothic Remake Wiadomości

Zgodnie z oczekiwaniami na pokazie THQ Nordic Digital Showcase 2023 otrzymaliśmy zwiastun prezentujący zewnętrzny krąg Starego Obozu.

Gothic 1 Remake Welcome to the Old Camp

Trailer zaczyna się od głównej bramy prowadzącej do obozu. Następnie wraz z złodziejaszkiem przemierzamy zewnętrzny krąg. Po drodze mijamy ognisko z rożnem, które mogliśmy zaobserwować na udostępnionym niedawno obrazie. Nasz „przewodnik” nie marnuje ani sekundy i stara się wykorzystać każdą okazję do wzbogacenia się. Początkowo jego celem staje się ograbienie pobliskiej chaty. Gdy te poczynania są powstrzymane przez prawowitego właściciela nasz bohater przechodzi do kradzieży kieszonkowej. Po udanej kradzieży wybiera się na arenę gdzie planuje zainwestować nowo zdobyte środki.

Cały trailer wypełniony jest charakterystycznymi dla Gothica elementami. Każdy NPC ma swoje zajęcie. Widzimy ludzi naprawiających swoje domy, pilnujących rożna, rozmawiających ze sobą, strażników dbających o bezpieczeństwo innych. Snaf wydaje swoją potrawkę innym więźniom ustawionym w kolejkę a niektórzy przewożą różne towary. Natomiast Ci co szukają wrażeń oglądają na arenie walki i obstawiają zakłady.

Elementem, na który warto zwrócić uwagę jest pokazanie ognistego jaszczura walczącego na arenie ze skazańcem. Jego ogień nigdy nie gaśnie a zionięcie płomieniami ma zasięg kilku metrów. Widzimy również nowy wygląda Snafa, który nosi charakterystyczną czapkę. Widać, że oświetlenie zostało poprawione a bariera jest dobrze widoczna.

Cały trailer jest nagrany na silniku gry. Oznacza to. że twórcy przyłożyli się to szczegółów a zaprezentowana wersja Starego Obozu zachowuje klimat oryginalnej gry.

Trailer prezentujący stary obóz.

Gothic 1 Remake na GoG
Gothic 1 Remake na Steam
Oficjalna strona Gothic 1 Remake

Powiązane Wpisy