Romek
Risen 2: Mroczne Wody

Game Developers Conference (GDC) jest corocznym zebraniem producentów gier komputerowych i wideo w San Francisco, trwającym zawsze kilka dni. Na tej konferencji nie zabrakło Risen 2: Dark Waters. Obecni tam goście mogli obejrzeć wersję Pre-Alpha gry, a redaktorzy seriwsu Gamespot opisali swoje wrażenia na temat nowej produkcji Piranha Bytes. Większa część informacji w tej relacji jest polskim fanom doskonale znana od kilku dni oraz dostępna w zasobach naszego portalu, jednakże pozwolimy sobie zacytować kilka zdań.

 

 

[…]Kiedy po raz pierwszy patrzyliśmy na grę podczas zamkniętego pokazu demonstracyjnego, przedstawiciele Piranha Bytes  wykorzystali bardzo dobrze czas na wysłuchanie skarg społeczności fanów gry Risen. Na temat mdło wyglądających modeli postaci, płaskich tekstur środowiska, słabej różnorodności przeciwników, oraz technicznych problemów w wersji gry na konsole. Studio zajmuje się każdą z tych skarg z osobna, przez tworzenie bardzo szczegółowych modeli NPC i animacji twarzy, które mogą być łatwo mieszane i dopasowywane; rozszerzone tekstury środowiska gry, które sprawiają, że świat gry wydaję się być tak realistyczny; równoczesny rozwój gry na platformę PC i konsole dla pewności, że wszystkie wersje gry są robione 'pod klucz’ oraz sporo nowych zwierząt mających zasiedlić wyspy.[…]

[…]Podczas, gdy mieliśmy okazję zobaczyć wersję pre-alpha gry w akcji, odkryliśmy, że Risen 2 wygląda znacznie lepiej od swojego poprzednika. Ponadto, oferuje nam pięknie wodne efekty (jak ruch wodorostów pod wodą czy ławice ryb w ruchu). Świat Risen 2: Dark Waters wydaje się być bardzo szczegółowy, oraz zostanie wypełniony mieszkańcami miasteczek, z których każdy ma własny plan dnia oraz zajęcia, w których uczestniczy obojętnie czy znajdziesz się w pobliżu, czy też nie.

Gra jest wciąż we wczesnej fazie, ale już teraz wygląda naprawdę obiecująco. Risen 2: Dark Waters zaoferuje nam lepszą grafikę, większy świat oraz całkiem nową fabułę. Gra zostanie wydana w tym roku.

 

To jedno zdanie sprawia na pewno radość części z nas, chociaż  lepiej gdy gra jest tworzona dłużej ale za to przy premierze jest pozbawiona błędów.Oprócz fajnej relacji, Gamespot opublikował, znane nam już obrazki z Zapowiedzi PC Games, tym razem jednak w lepszej jakości i rozdzielczości.

Obejrzycie je w naszej GALERII

Risen 2 na  Game Developers Conference