Romek
Seria Gothic Wiadomości

Jak widać JoWood po ciężkich czasach ponownie powraca do żywych. Styryjski wydawca wykupiony przez szwedzką sieć Nordic Games Holding AB group powraca ponownie, tym razem z odświeżonym składem i nową nazwą. Na stronie Nordic Games opublikowano wspólne oświadczenie, które wyjaśnia sporo na temat obecnej roli JoWooda i planów na przyszłość. Trudno ocenić czy nowa spółka będzie miała jeszcze jakiś wpływ na losy sagi Arcania czy Gothic.

 

Sierpień 2011: Austria,Wiedeń

Do wszystkich lojalnych klientów JoWood & The Adventure Company

Jak zapewne wiecie, JoWooD Entertainment AG i DreamCatcher Interactive Inc znalazły się w stanie upadłości w pierwszej połowie 2011 roku.

Grupa weteranów przemysłu rozrywki elektronicznej, zainwestowała w markę JoWooD, jej produkty i niektóre spółki wchodzące w skład grupy JW – z zamiarem wprowadzenia zmian przy tworzeniu gier, oraz sposobie komunikacji ze społecznością fanów.

The Nordic Games GmbH zostało założone z siedzibą w Wiedniu, w celu podtrzymania aktywności biznesowej. Jest to prywatna spółka, będąca jednocześnie częścią popularniej sieci zajmującej się dystrybucją gier video.

Zapoczątkowuje to nową erę gier. Wraz z nadchodzącymi miesiącami, rozpocznie się praca nad rozwojem różnych znanych i cenionych produktów. Członkowie zespołu The Nordic Games GmbH zostali starannie wyselekcjonowani. Pod uwagę było brane, m.in. zaangażowanie i pragnienie do stworzenia efektywnie funkcjonującej firmy wydawniczej. entuzjazm i zamiłowanie dotyczące produktów oraz marki JoWooD

W międzyczasie większość działań odbywa się pozakulisowo, dlatego postanowiliśmy zamknąć wszystkie witryny i fora do czasu ponownego startu.

Nowe strony www zostaną stworzone i uruchomione na przestrzeni zbliżających się tygodni, w związku z wdrażaniem zmian prosimy o waszą cierpliwość i zrozumienie w okresie nadchodzących zmian. Wszelkie wątki i dane ze starych odsłon pojawią się w odświeżonych wersjach.

Celem Nordic Games jest traktować gry i konsumenta z najwyższą atencją i uwagą, więc jednym okiem spoglądajmy na przeszłość, a jednocześnie drugim na przyszłość
.

Z wyrazami szacunku The Nordic Games Team
http://www.nordicgames.at/