rpc
Romek
Risen 3: Władcy Tytanów Wiadomości

Czas podsumować informacje o Risen 3, które zostały ujawnione na tegorocznym Role Play Convention!

Tak więc zapraszamy do lektury!

 

Na początku najważniejsza wiadomość, a dokładniej potwierdziło się, że Risen 3 : Władcy Tytanów będzie jednak zwieńczeniem trylogii, a sami twórcy mówią już, że myślą nad nowym projektem!

Kolejne potwierdzone informacje brzmią następująco :

– Nasza postać może zostać nieumarłym gdy zapomni o zbieraniu części człowieczeństwa lecz wtedy możemy całkowicie zapomnieć o dobrym zakończeniu,

– Tytan Umarłych – tak nazwali twórcy głównego przeciwnika, lecz jego prawdziwego imienia jeszcze nie znamy,

– Powrócą starzy znajomi (z jedynki jak i dwójki w charakterze wrogów oraz przyjaciół) oraz poznamy nowych – niekoniecznie miłych,

– Będzie kilka czy nawet kilkanaście możliwych zakończeń,

– Zostały potwierdzone wszystkie zebrane informacje, które zostały ujawnione dużo wcześniej,

Dodatkowo RPC zaopatrzyło nas w mnóstwo ciekawych screenów przedstawiających grę i jedno możemy powiedzieć – widoki będą oszałamiające!

Więcej screenów z Risen 3 : Władcy Tytanów

…oraz amatorski filmik nagrany przez jednego z publiki przedstawiający grę w akcji!

Gamestar również dodaje swoje 3 grosze do całości 🙂

Pamiętacie teraz magię jaka była przedstawiona w dwójce? Teraz możemy zauważyć, że nie będą to zwykłe kule o odmiennych kolorach (Risen) czy tzw. magia VooDoo (Risen 2), która nie była zbyt ciekawa. Na przedstawionych artach możemy zauważyć zaawansowane sztuczki magiczne (Deszcze Ognia!) czy pospolite błyskawice, które są miłe dla oka!

Również walka jest bardziej dopracowana niż w dwójce (więcej dynamiki), lecz w niektórych momentach wciąż widać drewniane animacje ataku mieczem, lecz teraz przełączanie pomiędzy blokowaniem, atakiem mieczem czy magią jest jeszcze płynniejsze i daje więcej przyjemności z gry, lecz nadal nie idzie blokować ataków małych stworów! (próba blokowania ataku kończy się przewróceniem naszego bohatera). Trzeba korzystać z uników co daje niezłe pole do popisu, a walki będą trwały dłużej.

Oczywiście nie mogło zabraknąć nowych potworów (m.in. Piekielne Ogary) oraz starych znajomych (m.in. Ścierwojady i Zębacze) znanych z innych produkcji PB. Prawdopodobnie każde stworzenie będzie opierało się na kilku żywiołach więc niektóre będą podatne na określony rodzaj magii, a uodpornione na inny, więc rozwijanie się magiem w jednej szkole magii będzie niezbyt dobrym pomysłem.

No i coś na deser czyli zdjęcie wykonane na RPC, można tam znaleźć ciekawe osobistości 🙂

RPC 2014