image001
Romek
Wiadomości

image001

Od premiery Risen 2 : Mroczne Wody minęła już wystarczająca ilość czasu by podsumować jak gra wypadła na każdej platformie. Serwis Metacritic, który zebrał wszelkie oceny z sieci pozwoli nam zobaczyć ich średnią notę.

Jak widać najgorzej wypadła tutaj wersja … na Playstation 3 z oceną 51/100. Później nieco lepsza okazała się wersja na XBOX360 (ocena – 61/100). Najlepiej wypadł tutaj stary poczciwy blaszak, który zebrał noty 69/100.

Dlaczego wersja konsolowa najgorsza? Jak pamiętamy deweloperzy zapewniali nas, iż ta wersja Risen 2, będzie znacząco różniła się od portu jaki mieliśmy okazję zobaczyć w części pierwszej.  Niestety kolejny raz zaserwowali nam po prostu niezbyt udaną grę. Większość graczy skarży się na bardzo złą optymalizację podczas zabawy oraz na zdecydowane braki w grafice oraz samą jakością grafiki. Po opiniach można wywnioskować, że na najwyższych detalach Risen 2 na konsolach wygląda identycznie jak na PC…przy ustawieniach minimalnych. Jak widzimy Piranha Bytes chyba nie nauczy się robić gier na konsole.