Romek
Risen 2: Mroczne Wody Wiadomości

Niestety, coraz szerzej rozprzestrzeniający się wirus DLC zaraził także produkty Piranha Bytes. Jakiś czas temu został zapowiedziany pierwszy dodatek do Risen 2: Mroczne Wody, zatytułowany Wyspa Skarbów.

Wyspa Skarbów otworzy przed graczami wrota do dodatkowej wyspy, niedostępnej w podstawowej wersji gry. Ów skrawek ziemi jest ściśle związany z tajemniczym skarbem Stalobrodego, którego miejsce położenie zna kucharz Harlok. Sam wątek fabularny łączy się z pierwszą częścią Risen. Jak to przy poszukiwaniach skarbów bywa, możemy spodziewać się licznych zagadek, których rozwiązanie da nam cenne wskazówki. Nie obędzie się zapewne także bez pułapek chroniących cenne kruszce i przedmioty przed niepożądanymi intruzami. Eksploracja wyspy ma zaowocować nowymi itemami w plecaku bohatera, a wisienką na torcie będzie legendarny przedmiot, poprawiający umiejętności Bezimiennego.

Na szczęście polskie sklepy oferują DLC w formie bonusu do pre-orderu Risen 2: Mroczne Wody. Zatem jeśli chcecie zabawić się w poszukiwacza skarbów za darmo, zamówicie drugą część Risen jeszcze przed jej premierą.

Co ciekawe, wygląda na to, że Wyspa Skarbów jest jednym z wielu planowanych dodatków do Risen 2: Mroczne Wody. Świadczy o tym poniższy screen, pochodzący z rejestru gier w bazie STEAM.