Romek
Risen Wiadomości

Niedawno na forum niemieckiego serwisu World of Risen użytkownik Powergamer opublikował nieoficjalny patch 1.20 do gry Risen, stworzony dzięki narzędziom modyfikującym ta grę autorstwa innego użytkownika – NicoDE. Patch ten poprawia niedociągnięcia i błędy pozostałe po poprzedniej wersji 1.10, które pominęło Piranha Bytes. Dzięki pracy polskiej społeczności fanów Risen, a w szczególności RobeN’a, twórcy instalatora, możemy przedstawić Wam polską wersję. Listę zmian, jakie wprowadza ten patch, znajdziecie w rozwinięciu newsa. Szczegółowe instrukcje instalacji znajdziecie w opisie pliku w naszym dziale Download.

 

Pobierz Nieoficjalny Patch 1.20 PL

Oryginalna wersja na WoR

Dyskusja na forum

 

 

Lista zmian po zainstalowaniu Nieoficjalnego patcha 1.20 PL:

Zmiany ogólne (zawiera spoilery):

– Naprawiono brak możliwości zebrania ekwipunku następujących postaci po pokonaniu ich: Belschwur, Elias, Flavio, Jack, Pavel.
– Wielka brama w lochach pod wulkanem nie otwiera się, jeśli gracz użył pojedynczego kołowrotu, zapisał i wczytał grę.
– Kamienne drzwi blokujące jedno z przejść w lochach pod wulkanem nie zmieniają już swojego stanu, jeśli gracz otworzy je, zapisze, a następnie wczyta grę.
– Usunięto sekretny pierścień w ścianie w lochach pod wulkanem, aktywujący nie istniejącą jednostkę.
– Zadanie „Otwórz wielką bramę” kończy się już automatycznym sukcesem, gdy gracz otworzy bramę. W rezultacie zadanie „Otwórz wielką bramę” nie staje się już nie możliwe do ukończenia, jeśli gracz ukończył zadanie „Tunel” przed otrzymaniem zadania „Tunel” od Inkwizytora.
– Naprawiano brak możliwości używania topora Drwala i stworzonych przez gracza broni z paska szybkiego wyboru.
– Gracz ma teraz możliwość nauki umiejętności Tworzenie zwojów od Illumara w Rozdziale 4 po ukończeniu zadania „Znajdź maga, który może ci pomóc”, jeśli nie zrobił tego wcześniej.
– Walter może już przekazać informacje na temat ilości obsydianu potrzebnej do wymiany na materiał do stworzenia miecza półtoraręcznego, jak tylko ten materiał stanie się dostępny do wymiany.
– Zdezaktywowano zadanie „Pojedynek z Finnem”.
– Wszystkie przedmioty fabularne bezużyteczne dla gracza, poza powiązanymi z zadaniami, zostają usunięte ze świata gry po oddaniu ich przez gracza w celu ukończenia zadania.
– Zmieniono kategorię zadania „Przepędź intruzów!” ze „Świat” na „Wulkaniczna twierdza”.

Zmiany w angielskiej wersji językowej:

– Wprowadzono kilkanaście mniejszych zmian w angielskich liniach tekstowych.

Zmiany w polskim wydaniu gry:

– Wprowadzono Font Fix, który przywraca oryginalną czcionkę gry Risen.