Romek
ArcaniA: Gothic 4 Wiadomości

Premiera Arcania: Gothic 4 powoli się zbliża, choć wciąż wiemy tylko tyle, że gra ma być wydana w trzecim kwartale bieżącego roku. Ten bliżej nieokreślony termin wydaje się realny, tym bardziej, że w sieci pojawiła się okładka gry!

Choć sama gra wydaje się nie być mroczną, okładka buduje właśnie taki nastrój. Na pierwszym planie widać główną postać, ubraną w zbroję z herbem orła, który jest symbolem Rhobara III. Jak wiemy, przynajmniej na początku historii Arcania: Gothic 4 nowy Bezimienny nie darzy króla wielkim uczuciem, dlatego obecność orła na zbroi głównego bohatera jest zastanawiająca. Ciekawostką, a zarazem swoistą tajemnicą jest używanie jednocześnie broni i magii. Postać na okładce w lewej ręce dzierży miecz, prawą zaś rzuca czar. Czy taka kombinacja będzie dostępna w grze? Tego jak na razie nie wiemy. W tle widać Wielkie Drzewo, które od dawna kreowane jest jako ważny element fabularny.

Jak widać na okładce, próg wiekowy gry wynosi +17 lat. Możemy na tej podstawie domniemywać, że w Arcania: Gothic 4 nie zabraknie brutalnych scen.

Okładkę Arcania: Gothic 4 zaprezentował amerykański sklep internetowy amazon.com. Natomiast w prawym, dolnym rogu widnieje nazwa Dreamcatcher Interactice, północnoamerykańskiego dystrybutora gier, wchodzącego w skład grupy JoWood.Entertaiment AG Dodając do tego fakt, iż wersja amerykańska i europejska gry mają się nieco różnic, nie możemy być do końca pewni, że na europejskich półkach sklepowych zobaczymy identyczną okładkę Arcania: Gothic 4.