Welcome to the Colony
Damianut
Modyfikacje Gothic

Welcome to the Colony jest to hołd oddany grze Gothic, autorstwa mort-art. Przedstawia on jak twórca teasera wyobraża sobie remake gry. Został wydany w 2020 r., a jego produkcja trwała 3 tygodnie.

Nie ma tu systemu walki, dialogów i innych elementów RPG. Można eksplorować teren, zbierać rudę i znaleźć pewne easter eggi w obszarze od Placu Wymian do wąskiej ścieżki, która prowadzi do Doliny, obok drzewa z wisielcem.1

Welcome to the Colony
Bariera jest tu jeszcze bardziej przytłaczająca.

Czas rozgrywki to około kilkanastu minut, a za jej cel – poza eksploracją – można sobie przyjąć zbieranie rudy, w jak najkrótszym czasie, z jak najmniejszą liczbą dziobnięć ścierwojada. W tym teasera faktycznie lepiej, by on nie dziobnął Cię pierwszy.

Jako że Gothic Playable Teaser autorstwa THQ Nordic został opublikowany 13 grudnia 2019 r., najprawdopodobniej fanowska produkcja jest reakcją na zawód z powodu “oficjalnego” teasera. I bardziej mi się podoba, niż poprzedni, a podstawową przyczyną jest fakt, że rozgrywka jest płynniejsza.

Galeria

Gameplay

Jeśli zamiast zagrać, wolisz obejrzeć przejście teasera lub dowiedzieć się, gdzie znajdują się wszystkie bryłki rudy – możesz to zrobić tutaj:

Instalacja

  • należy pobrać archiwum ze strony autora
  • wypakować
  • uruchomić plik TheColony.exe

Zapraszamy do dyskusji na Facebooku.

  1. Welcome to the Colony autorstwa mort-art [Dostęp: 25-05-2024] ↩︎
Powiązane Wpisy