Romek
Modyfikacje

 

Nazwa modyfikacji: Velaya: Historia Wojowniczki

Rozpoczęcie prac:

Premiera: grudzień 2007

Twórcy: Stefan 'Sektenspinner' Walzer i Torsten 'Schreiberling' Sommerfeld

Wymagana podstawka: Gothic 2: Noc Kruka
Języki: niemiecki, polski

Dubbing: niemiecki (opcjonalnie)

Waga modyfikacji: 98 mb

Opis:

Kto choć raz grał w Gothica ten wie, że w każdej części kobiety było mocno marginalizowane – w pierwszej części sagi, przedstawicielki płci pięknej przebywające w Kolonii można było policzyć na palcach jednej ręki.
W kolejnych częściach sytuacja znacznie się nie zmieniła – chociaż kobiet było więcej, w dużej większości zajmowały się one domem lub pracą w polu.
Twórcy modyfikacji Velaya: Historia Wojowniczki postanowili powiedzieć tym szowinistycznym zabiegom stanowcze nie!
W dodatku stworzonym przez grupę niemieckich fanów wcielamy się w postać Velayi, jednej z nielicznych kobiet które znalazły się w Górniczej Dolinie. Po upadku Bariery nasza bohaterka udała się na farmę Onara, gdzie wiodła w miarę spokojne i stabilne życie pod czujnym okiem Thekli.
Kiedy jednak została dotkliwie pobita przez jednego z najemników, postanowiła, że więcej nie da sobą pomiatać. Rządna przygód i zemsty Velaya zaczyna trenować, aby stać się silną wojowniczką i pokazać wszystkim mężczyznom, że kobiety wcale nie są takie słabe i bezbronne…

Velaya: Historia Wojowniczki to prawdopodobnie jedyna modyfikacja, w której mamy okazję wcielić się w postać kobiety. Oferuje nam całkowicie nową i wciągającą fabułę, sporo nowych broni oraz pancerzy- poza konwencjonalnymi narzędziami do robienia złym ludziom/stworom kuku, otrzymujemy również możliwość korzystania z broni palnej.
Dane nam będzie również stawić czoła nowym zadaniom, przy których często przyjdzie nam się sporo nagłowić oraz będziemy mogli wykonać je na kilka różnych sposobów.

Modyfikacja oferuje nam:

– całkiem nowa i bardzo ciekawa fabuła
– ok. 90 nowych, rozbudowanych zadań
– przeszło 30 godzin gry
– nowi NPC
– nowe bronie i pancerze
– broń palna
– dużo humoru
– więcej kobiet

{youtube}eq7kCh2btEA{/youtube}

{youtube}KzPIBspFF7g{/youtube}