Dark Fenix
Gothic Modyfikacje Wiadomości

Mimo, że hype na Minecrafta już dawno minął jego fani dalej są aktywni. Podobnie sprawa wygląda z serią Gothic. Co się stanie gdy połączymy fana Minecrafta z fanem Gothic’a?

Powstanie Gothic na silniku Minecrafta ale posłuchajcie samych twórców co mają do powiedzenia.

13320946_144586522621784_7232412956508963083_oSerwer GothicCraft to projekt mający na celu odtworzenie całej pierwszej części serii Gothic. Prace nad serwerem trwają od początku 2014 roku. Serwer jest przeznaczony na wersje 1.7.10 i wymaga zainstalowanych modów. Na serwerze znajdują się wszystkie lokacje z Gothica odwzorowane z dużą dokładnością i zachowaniem odpowiednich proporcji. Kolonia karna tętni życiem dzięki postaciom niezależnym. Z każdym NPC można porozmawiać, dialogi są zależne od gildii i wykonanych zadań. Gracz może również wykonywać zadania, za które dostaje nagrodę i doświadczenie. Dostępne są 3 frakcje znane z Gothica, możemy dołączyć do starego obozu zaczynając jako kopacz, nowego obozu początkowo pracując jako kret w kopalni, albo zostać nowicjuszem w obozie bractwa Śniącego. Dołączając do obozu można awansować wykonując zadania i posiadając odpowiednio wysoki poziom doświadczenia. Na potrzeby serwera przenieśliśmy wszystkie pancerze i aż 70 egzemplarzy broni białej do naszej modyfikacji.

Oprócz tego są jeszcze wszelakie zioła i trofea które można sprzedać handlarzom. Od tych samych handlarzy możemy kupować broń, pancerze, zioła, mikstury i inne rzeczy. Wybór frakcji jest ważną decyzją, ponieważ na serwerze będą organizowane eventy które będą fabularnie skupiać się na konflikcie frakcji. Większe wydarzenia będą miały konsekwencje fabularne i mogą wpłynąć na wygląd świata. Planujemy takie wydarzenia jak napad na konwój starego obozu, atak najemników na plac wymiany, bunt kopaczy przeciwko Gomezowi, atak na wolną kopalnię i dużo więcej. Potwory które zamieszkują kolonie karną odpowiadają wyglądem, statystykami i zachowaniem. Przykładowo gobliny utrzymują dystans i zachodzą gracza od tyłu, a troll swoimi atakami odrzuca na duży dystans i jest niewrażliwy na strzały. Będąc członkiem obozu można kupić chatę. Posiadając ją możemy dowolnie umeblować wnętrze i umieścić skrzynię w której schować można przedmioty. Nikt inny poza właścicielem nie może w niej budować i otwierać skrzyń. Będzie możliwe współdzielenie domu z drugim graczem który będzie miał w nim takie same uprawnienia jak właściciel.

Premiera przewidziana jest na początek 2017 r.

Fanpage GothicCraft