Romek
Seria Gothic Wiadomości

Niemieckie serwisy ostatnio pobudziły się na wieść o nowej odsło.. TFU!, o nowej szacie graficznej do jednego z najlepszych RPG dekady!

Gothic Ultimate HD Edition, bo tak ma się nazywać odświeżona wersja, ma posiadać wszystko co najlepsze z oryginału oraz więcej.

Na nowo odwzorowane Khorinis, wyspa Irdorath czy same krajobrazy będą teraz jeszcze piękniejsze. Wszystko będzie śmigało na silniku z Risen 2, a prace nad tą edycją rozpoczęły się równo z rozpoczęciem prac nad drugą częścią Risena. Teraz już wiemy dlaczego zatrudnili tylu nowych pracowników.

Dodatkowo pamiętacie o rzeczach jakie potrafiliśmy znaleźć w pierwszej części, a były nieużyteczne lub niedostępne? Otóż teraz nie będzie z tym problemu. Chcesz zwiedzić zawaloną kopalnię w poszukiwaniu ukrytych skrzyń? Żaden problem. Zostać Guru? Nic bardziej prostszego. Dołączyć do Druidów? Droga wolna. Dowiedzieć się więcej o rytuale dokonywanym na bagnie? teraz nie będzie z tym żadnego kłopotu.

System walki prawie się nie zmieni, jedynie zostaną dodane nowe kombinacje ataków, ale oczywiście wciąż nie będzie tarcz czy wierzchowców. A orkowie? Brzydcy jak zawsze.

Co jeszcze? A czego można się spodziewać po edycji HD? A i oczywiście – muzyka pozostanie bez zmian.

Premiera? Ptaszki ćwierkają o październiku tego roku, więc powoli się przygotowujcie.

Gdyby ktoś jednak uznawał to za żart. To powiedzcie, czy jest lepszy dzień by zapowiedzieć specjalną edycję bez żadnych podejrzeń oraz wymagań?