Romek
Gothic 2

Esencja Lecznicza – regeneruje 50 życia, do kupienia prawie u każdego kupca. Składniki to 2 rośliny lecznicze i rdest polny.
Ekstrakt Leczniczy – Regeneruje 70 życia, do kupienia prawie u każdego kupca. Składniki to 2 ziela lecznicze i rdest polny.
Eliksir Leczniczy – Regeneruje 100 życia, do kupienia prawie u każdego kupca. Składniki to 2 korzenie lecznicze i rdest polny.
Esencja Many – Regeneruje 50 many, do kupienia prawie u każdego kupca. Składniki to 2 ogniste pokrzywy i rdest polny.
Ekstrakt Many – Regeneruje 75 many, do kupienia prawie u każdego kupca. Składniki to 2 ogniste ziela i rdest polny.
Eliksir Many – Regeneruje 100 many, do kupienia prawie u każdego kupca. Składniki to 2 ogniste pokrzywy i rdest polny.
Mikstura Szybkości – Poruszamy się 2 razy szybciej przez 5 minut, można kupić u Lutera, Zurisa, Sagity i Goraxa. Składniki to zębate ziele i rdest polny.
Eliksir Życia – Dodaje 15 życia na stałe, można kupić u Zurisa w 5 rozdziale, w ukrytej komnacie w cytadeli Kamiennego Smoka, pomieszczeniu obok Pedra na Dworze Irdorath. Składniki to korzeń leczniczy i szczaw królewski.
Eliksir Ducha – Dodaje na stałe 10 many, można kupić u Zurisa w 5 rozdziale, w naszym pokoju po przyłączeniu się do Magów Ognia, w pomieszczeniu obok Pedra na Dworze Irdorath, stara wieża Xardasa, w jaskini z amuletem Angara. Składniki to ognisty korzeń i szczaw królewski.
Mikstura Siły – Dodaje na stałe 5 siły, można kupić u Zurisa w 3 rozdziale, w kufrze w jaskini ze Szkieletem Cieniostwora, można wybrać od Orlica jako wyposażenie przy zadaniu z Hosh-Packiem, na pokładzie statku w ładowni. Składniki to ognisty korzeń i szczaw królewski.
Mikstura Zręczności – Dodaje na stałe 5 zręczności, można kupić u Zurisa w 3 rozdziale, w kufrze mistrza zamków (w kanałach), można wybrać od Orlica jako wyposażenie przy zadaniu z Hosh-Packiem, na pokładzie statku w ładowni. Składniki to goblinie jagody i szczaw królewski.
Mikstura ze smoczego jaja – Dodaje na stałe +5 siły, dostajemy ją od Neorasa po przyniesieniu mu smoczego jaja (paladyn/mag ognia).
Emblema Figasso – Dodaje na stałe losowo +15 siły lub zręczności, trzeba ją samemu uwarzyć, na dworze irdorath w pomieszczeniu naprzeciwko pana cienia jest receptura. Składniki to 10 smoczych jaj, czarna perła i siarka.
Uleczenie z opętania – Ulecza nas z opętania, można ją kupić od Pyrokara, gdy jesteśmy magiem dostajemy ją za darmo.
Łzy Innosa – Magowi ognia dodaje +5 siły i zręczności oraz na 5 minut szybciej biega, lecz jeśli ktoś inny niż mag ognia to wypije zginie. Potrzebna jest ona także paladynowi to stworzenia runy teleportacyjnej do tajnej komnaty ze zbroją, paladyna, oraz do konsekracji magicznego miecza. Łowcy jest zupełnie niepotrzebna. Znajduje się w podziemiach klasztoru