gothicalpha
Romek
Gothic Wiadomości

Parę dni temu, za sprawą Kanału Sueskiego do sieci wyciekły pliki dwóch wersji alpha Gothica oznaczone numerami 0.56c i 0.64b. Cała sytuacja wywołała spore zainteresowanie wśród fanów gry.

Wersje Alpha to wcześniejsze etapy tworzenia Gothica, które powstały przed ostateczną wersją gry. Pliki, które wyciekły do sieci, pozwalają na zanurzenie się w procesie tworzenia kultowej produkcji i poznanie aspektów, które zostały zmienione w późniejszych etapach.

Obie wersje gry pochodzą z 1999 roku. Jak można wywnioskować po dacie modyfikacji plików readme, wersja 0.56c została skompilowana w lutym. Natomiast wersja oznaczona numerem 0.64b pochodzi z lipca.

Jak zagrać?

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają wczesne wersje alpha Gothica, możecie sami je uruchomić. Wszystkie potrzebne rzeczy znajdziecie w opisie filmu Kanału Sueskiego na Youtube. Zanim zabierzecie się za uruchamianie dem, polecam przeczytanie pliku Czytaj Mnie, w którym oprócz podziękowań i pozdrowień, znajdziecie krótką instrukcję. Dzięki niej bez problemu uruchomiłem obydwie kompilacje na Windows 11, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu. Jednakże pojawiły się głosy, że alphy nie chcą współpracować z kartami graficznymi AMD Radeon. Jeśli takie błędy się pojawią, to zapraszam na naszego Facebooka. Postaramy się pomóc w miarę możliwości.

Kanał Sueski na Youtube

Powiązane Wpisy