Romek
ArcaniA: Gothic 4

Zdobywając doświadczenie poprzez zabijanie potworów lub ludzi oraz wykonując zadania, bohater osiąga nowy etap – zwiększa swój poziom rozwoju. Wydarzenie to zostanie zasygnalizowane napisem w lewym dolnym rogu ekranu:

Drzewo umiejętności w Arcania: Gothic 4 składa się z poziomych pasków. Każdy z nich prezentuje skalę jednej umiejętności. Paski te w pewnych miejscach zostały podzielone przez swego rodzaju tarcze – są to specjale atrybuty, dostępne po osiągnięciu danego poziomu umiejętności.

Przy niektórych z wyższych poziomów rozwoju bohatera, dostaniemy do swojej dyspozycji nie 1, a 3 punkty nauki. By zamienić 1 punkt nauki na zwiększenie poziomu umiejętności, wystarczy nacisnąć „+”, znajdujący się po prawej stronie każdego paska.

Jeżeli się pomyliłeś przy wyborze rozwoju umiejętności i chcesz odzyskać punkt nauki, wystarczy, że naciśniesz „-„po lewej stronie paska.

Odzyskany punkt nauki możesz wykorzystać do rozwoju innej umiejętności.

W celu potwierdzenia przydziału punktów nauki do danych umiejętności  wystarczy nacisnąć przycisk „zapisz”. Po wykonaniu tej czynności, nie można już odzyskać punktów nauki z danych umiejętności.

Źródło – arcania-game.ru